JRRRVERSWG1975 ffarfjMh'Wb WyJmit 5 9 Ook in het afgelopen jaar vonden er weer veel aktivi- teiten plaats, waarvan we er in dit jaarverslag een aantal zullen noemen. Onze vorige jaarvergadering was 27 maart 1975. Hier in werd de heer F. Fokkert gekozen als leider jeugdvo- gelwacht en bestuurslid, in plaats van de heer Muller; de heer A. W. Koppenol voor de heer Kouwen; de heer H. Doornekamp als redacteur Sterna, voor de heer Eckhardt, terwijl de heer W. L. Kristelein werd her kozen. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren de Witte en van Vale te Zierikzee. Het blijkt wel dat onze vereniging, die meer dan 25 jaar geleden op bescheiden schaal als "vogelwacht" werd opgericht, nu met heel andere en met veel gro tere problemen geconfronteerd wordt, dan toen het ge val was. Immers ons werkterrein wordt steeds uitge breider: denk aan de problematiek van ons leefmilieu, aan de planologie van ons schiereiland en omgeving, aan de toenemende recreatie het hele jaar door en de noodzakelijke voorzieningen hiervoor, aan de geweldi ge plannen als dammenweg Oosterschelde en Grevelin- genplan etc. Door dit alles wordt van onze vereniging zeer veel gevraagd. Immers uitbreidings- en bestemmingsplannen moeten worden bekeken, hoorzittingen bijgewoond, wegenplan nen bestudeerd, besprekingen gevoerd met gemeente lijke en provinciale bestuurders en als via het lidmaat schap van het Zeeuwse Coördinatie Orgaan ons advies gevraagd wordt. Dit alles wordt dan weer behandeld op onze bestuursvergaderingen, waarvan er dit jaar tien geweest zijn. Deze activiteiten komen meestal niet zo in het openbaar als onze excursies en lezingen. Er wa-

Sterna | 1976 | | pagina 4