48 "melkwied" Melkdistelsoorten, Sonchus L. maar ook de Paardebloem, Ta raxacum, werd zo genoemd). Daarnaast waren nog wel enkele kruiden, die ongeveer bij de Nederlandse naam werden genoemd, b.v. Kweek - gras, Elytrigia repens L. ("kweken") en Klein hoefblad, Tussilago farfara L. ("oefblad"), maar wat er verder nog tussenzat, waaronder soms zeldzame soorten, werd gewoon mee opgeruimd. Wat gaf de doorsnee landman tenslotte om al die namen! Als zijn land er maar schoon bij lag! Die zeldzame, hoewel plaatselijk misschien wel algeme ne, soorten zijn toch wel de moeite waard nog even te worden opgesomd. Enkele uitgezonderd, heb ik er in de Schouwse Westhoek de laatste jaren op de akkers tever geefs naar uitgekeken. De overstroming van 1953 en later de toepas sing van de, al eerder genoemde, herbiciden in de landbouw moeten wel funest geweest zijn. Mochten er elders in Schouwen-Duiveland van de hierna te noe men soorten toch nog exemplaren worden gevonden, dan zal ondergetekende dankbaar zijn voor een melding. Hier volgt de opsomming: Muizestaart, Myosurus minimus L. (Ranuncula- ceae). Vroeger plaatselijk in Burgh- ambacht en ongeveer 1 km Z. O. van het dorp Haamstede; Gewone Duive- Fumaria officinalis (Papaveraceae). kervel, Vroeger vrij algemeen ten Z. van Haamstede. In 1967 enkele planten tussen suikerbieten aan de Kraaije- steinseweg. Akkerviooltje, Viola arvensis Murr. (Violaceae). Vroeger algemeen, de laatste jaren enkele malen gevonden. Spiesleeuwebek, Linaria elatine L. (Scrophularea- ceae). Eironde leeuwebek, Linaria spuria L. (id. Beide leeu- webeksoorten vroeger algemeen in suikerbietenvelden. Thans verdwe nen. Kleine Leeuwebek, Linaria minor L. (id. Vond ik

Sterna | 1976 | | pagina 50