■zwame 'zumwiv veraaet 't maap 53 "Hééé, zwarte zwanen, dat is iets bijzonders! zo dacht de politie van s-Gravenzande, "eens eventjes van dichtbij bekijken Groot was echter de teleurstelling: 't bleken jonge witte zwanen te zijn, totaal ingekapseld in een dikke laag onge raffineerde olie! Hier moest snel gehandeld worden. Zonder aarzelen haal de de politie de twee stakkers uit de sloot, stopte ze in een plastic zak en begon naar verschillende instanties en adressen op te bellen. Het eind van het liedje was, dat ze aan ons adres werden afgeleverd, 's avonds ca. 21.00 uur. Snel werden teilen en emmers met lauwwarm water gevuld, Teepol' en washandjes te voorschijn gehaald, oude kleren aangetrokken, horloges, sieraden e. d. afgedaan en nu maar aan de slag! Maar oh, wat is dat smerig spul toch taai en kleverig! Teepol kreeg er dit keer geen vat op, noch Swarfega of groene zeep. We waren de wanhoop nabij! Opeens schoot me een advies van Dr. de Voogd te binnen: sla-olie! De sla-olie (maisolie e. d. is natuurlijk ook goed) werd gauw uit het keukenkastje gehaald en over het zwaantje gesmeerd en toen de Teepol. en ja hoor, het mengsel begon te schuimen. Hoera, nog meer sla-olie, direct in een bakje met de Teepol vermengen: ongeveer gelijke delen. Chocoladekleurige drab droop van de stakkers af. Vervol gens de teil in om af te spoelen, met als resultaat, nóg méér schuimige chocolade, genoeg om er 'n heel regi ment soldaten mee te laven. Na deze behandeling vier of vijf keer herhaald te hebben (telkens moest het vuile wa ter in de riolering weggewerkt worden en schoon lauw warm water weer aangedragen), was het resultaat ver bluffend: de zwaantjes nagenoeg wit en wij nagenoeg zwart, tot op de huid toe Om de darmen van de slachtoffers te reinigen kregen ze ieder twee grote capsules Isogel, werden daarna afgedroogd, geföhnd en in een grote doos met wat stro op de bodem onder de warmtelamp gezet. Ze waren doodmoe

Sterna | 1976 | | pagina 55