3 ren niet minder dan 5 natuurwandelingen, een inventa risatie-excursie te Zonnemaire en een korstmossenex- cursie. De resultaten van de inventarisatie-excursie van een klein stukje binnendijk bij Kijk Uit te Zonne maire bleken 97 verschillende soorten te zijn. Het verslag hiervan hebt U in een van de vorige Sterna's kunnen lezen. De korstmossen-excursie, onder leiding van Drs. B. Hennepman, was bijzonder leerzaam, me de ook door de dia's met toelichting aan het eind van de excursie. Meer dan honderd leden waren aanwezig voor de herf stnatuurwandeling bij Slot Moermond te Renesse. Door het grote aantal deelnemers en ook door de zeer koude wind verliep deze wandeling anders dan we ver wacht hadden. Het bestuur heeft zich in deze beraden om, ook bij een, onverwacht, groot aantal deelnemers deze wandelingen zo goed mogelijk te laten verlopen. Ook de lezingen dit jaar waren erg leerzaam en boeiend, met een goede belangstelling van onze leden. De rondleidingen bij het Slot Haamstede werden verzorgd door onze gidsen en er namen 900 mensen aan deel. De rondleidingen naar de zilvermeeuwen broedplaatsen trokken 32 00 mensen, waarvan velen voor de tweede of derde keer meegingen. Daarnaast werden ook nog door onze natuurgidsen andere groepen en schoolklas sen rondgeleid, tot in de herfst en winter toe. Vermeldenswaard is zeker ook dat verschillende van onze leden vogeltellingen hielden, zowel voor het At lasproject als voor trekgegevens. Ook werden er nog lezingen met dia's buiten het eiland verzorgd met als onderwerp flora en fauna van Schouwen. De natuurgidsencursus kunnen we bijzonder geslaagd noemen en deze zomer hebben zelfs verschillende cur sisten de theorie in de praktijk gebracht door zelfstan dig rondleidingen te verzorgen. Dit betekende een grote verlichting voor de andere gidsen en was voor de gas ten veel prettiger. Het bestuur is blij deze cursus doorgezet te hebben en is ook de docenten dankbaar voor hun zeer gewaardeerde medewerking. Het jubileum nummer t. g. v. het 25-jarig bestaan van onze vereni ging is kortgeleden gedrukt en zult U nu wel allen ont vangen hebben. We noemden het "de Grevelingen" en we geloven dat het een aandenken is dat zijn waarde

Sterna | 1976 | | pagina 5