66 van ons land verstaan. Behalve paddestoelen toonde de heer Lijsen enkele as pecten van de problemen rond het onderhoud en de ver dere ontwikkeling van dit bos. Zo worden de kapvlak- tes de laatste tijd beplant met loofhout in plaats van met nieuwe dennen (er wordt ca. 1300 m3 dennehout per jaar gekapt). Zo wordt landschappelijk meer afwisse ling verkr egen dan in de wat eentonig aandoende denne- bos sen. Er is een fietspad in aanleg als een soort blijk van vertrouwen in een nieuwe categorie bezoekers, geba seerd op de gunstige ervaringen, die men na het open stellen van het bos voor de wandelaars heeft opgedaan. Het pad is bovendien een goede toegangsweg voor de brandweerauto, die nu slechts moeilijk en meestal niet ver genoeg het bos kan inrijden. Gedurende deze interessante wandeling werden een zestiental soorten paddestoelen waargenomen, minder dan normaal voor deze tijd van het jaar; de anders zo talrijke soorten Boleten, Rus sula's en Amanieten lie ten vrijwel geheel verstek gaan, op een enkele Vlie- genzwam na. Niet alleen door het feit, dat er een nieuw lid voor de vereniging werd geboekt, maar ook door de deskundi ge leiding en de grote belangstelling was dit een zeer geslaagde herfstwandeling. De 14-daagse Vogeljaarkalender 1977 is ook uit. Allemaal schitterende nog niet eerder gepubliceerde foto's in kleur, u kunt hem bestellen door f 12, 50 te gireren op giro 3. 188. 830, t. n. v. mevrouw M. van Daalen te Haarlem. Na gebruik van het kalendarium houdt u een prachtig boekje over.

Sterna | 1976 | | pagina 68