In niemoiianr Vele, vooral oudere, leden onzer vereniging zullen met grote droefheid kennis hebben genomen van het plotseling overlijden van ons lid, de heer J. Slager te Haamstede op 2 februari j.l., op 72-jarige leeftijd. Al vanaf 1919 tot zelfs na zijn pensioengerechtigde leef tijd vervulde de heer Slager een administratieve funktie op het notariaat te Renesse, waar hij vier achtereenvol gende notarissen met raad en daad terzijde mocht staan. Aldus in kontakt komend met, door al deze jaren, ontel baar velen, verwierf hij zich door zijn deskundige en nauwgezette dienstverlening en aangenaam optreden ieders sympatie Geboren, opgegroeid en altijd gewoond hebbende te Haam stede, had hij een open oog voor de natuur van Schouwen en zich door zelfstudie een uitgebreide kennis van de Westhoek eigen gemaakt. Een kennis, die hij in de jaren waarin hij zich als natuurgids voor de Natuur- en Vogel wacht "Schouwen-Duiveland" beschikbaar stelde, op pretti ge wijze wist voor te dragen. Doorgaans waren het de week-end-ekscursies die hij verzorgde en vooral onze Bel gische vrienden vroegen in die tijd voor hun tochten naar Schouwen dikwijls de heer Slager als begeleider. Als er nog vrije uren restten bracht hij deze meestal door in het Zeepegebied en veel gegevens van een broed- vogelinventarisatie in 1965 in dat gebied door onze ver eniging verzameld, waren van hem afkomstig. In 1966 werd de heer Slager voor zijn lange staat van diensten onderscheiden met de ere-medaille in zilver be horend bij de Orde van Oranje Nassau en in 1975 eerde Westerschouwen hem met de legpenning dezer gemeente. Ons medeleven gaat uit naar zijn echtgenote, kinderen en verdere familie, met wie wij rouwen om zijn heengaan en die wij sterkte toewensen. De nagedachtenis aan de heer Slager zal in onze vereni ging met dankbaarheid in ere worden gehouden. B.

Sterna | 1978 | | pagina 10