19 Excellentie De Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland is ernstig verontrust over de steeds voortgaande aantasting van de natuur en het landschap op Schouwen-Duiveland. Vooral het unieke en mooiste gedeelte van het eilandnamelijk de "Kop van Schouwen" heeft steeds meer onder de voortdurende druk te lijden, die de uitbreiding van de recreatie en de steeds verder gaande bebouwing met zich meebrengen. Vooral ook de daaruit voortvloeiende gevolgen als uitbrei ding van het wegennet en het verbreden en rechttrekken van bestaande, landschappelijk mooie, wegen. Ook menen wij dat de noodzakelijke bijkomende werken, als uitbrei ding der rioolwaterleidingen, het waterleidingnet enz. een zeer zorgvuldige begeleiding vergen. Om verdere aantasting zoveel mogelijk te voorkomen ver zoeken wij u derhalve de "Kop van Schouwen" onder de wer king van de Natuurbeschermingswet te willen stellen. Ook op de dit jaar gehouden gecombineerde vergadering van de V. V. V. 's Burgh-Haamstede en Renesse, naar aanleiding van een door de gemeente Westerschouwen ter discussie aangeboden structuurstudie, kwam men unaniem tot het standpunt dat geen meter natuurterrein meer verloren mag gaan. Het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. voorz. F. Jansen seer. P.M. van Dalsen. We hadden toen niet kunnen denken dat er zo spoedig op gereageerd zou worden. In ieder geval zijn hierdoor twee dingen duidelijk geworden: 1. Dat de natuur in de Kop van Schouwen bijzonder waarde vol blijkt te zijn; 2. Dat het de hoogste tijd was om deze waardevolle natuur te beschermen. Als natuurbeschermingsvereniging kunnen we alleen maar blij zijn met deze maatregel en hopen dat de minister aan het eind van 1978 zal overgaan tot een definitieve aanwij zing als Natuurmonument.

Sterna | 1978 | | pagina 21