lieubeschermingwaarvan onze vereniging lid is. Een bijzonder woord van dank in dit jaarverslag voor ons bestuurslid en redakteur van de Sterna, de heer H. Door nekamp Ook dit jaar weer een prima verzorgd verenigingsblad, waar van er 2 gewone exemplaren verschenen en een dubbel nummer met als titel: Tussen duin en polder. Dit boekje is bij zonder gewaardeerd, gezien ook de vele nabestellingen uit het hele land. Vele van onze aktieve leden werkten mee aan het Atlaspro- jekt, met watervogeltellingen, het verzamelen van broed- gegevens en het doorgeven van buitengewone vogelwaarne mingen Tenslotte meldden, op onze oproep, zich vele leden voor bewaking van de Sternkolonie op de Hompelvoet en van de inlagen op Schouwen. Door deze spontane hulp kon de Hompelvoet intensiever wor den bewaakt en vond er bij de inlagen minder verstoring van broedende vogels plaats. Daarom is het goed dat een aantal van onze leden, na hun examen als Kontroleur Vogel- wet 1936 zullen worden aangesteld. De Jeugdvogelwacht hield, uitgezonderd in de zomermaanden, elke maand een exkursie. Gemiddeld namen daar 30 leden aan deel. Een geweldige opkomst gezien het ledenaantal, dat eind 1977 uit 50 bestond. Verder is er een schelpenplankje in elkaar geknutseld en is er nog een diamorgen geweest. Het verenigingsblad "de Dwergstern" verscheen 2 x met onder andere leuke bijdra gen van de leden zelf. Ga zo door; Ook voor het jaar 1978 heeft het bestuur weer diverse plannen op stapel staan onder andere een tentoonstelling van de natuur op Schouwen, waarvoor reeds een commissie hard aan het werk is. We besluiten dit jaarverslag met dank te brengen aan allen die op een, vaak zeer uiteenlopende wijze, onze vereniging hebben geholpen en we hopen dat we ook in 1978 op uw aller medewerking mogen rekenen. de secretaris, P.M. van Dalsen.

Sterna | 1978 | | pagina 23