28 Inventarisatie van de Vlinderfauna van het Schouwse Duin- en Vroongebied. In de voorzomer van i960 zocht Prof. Mörzer Bruijns, toen nog direkteur van het R.I.V.O.N. Rijksinstituut voor Veldbiologisch Onderzoek ten behoeve van het Natuurbehoud, thans het R.I.N.), naar een mogelijkheid om een groep bio logie studenten onder te brengen in de Westhoek van Schou wen, teneinde daarmee een werkweek op dit eiland te reali seren. Door de toen reeds sterk toegenomen toeloop van toeristen naar Schouwen was een geschikt onderkomen moei lijk te vinden. De toenmalige burgemeester van Haamstede, wijlen Jhr. Roëll, verwees de professor naar de boomgaard "Boeije's Bosch" bij Burgh, waar toen ondergetekende en zijn broer nog de fruitteelt bedreven. De -kortgeleden afgebroken- oude bloembollenschuur, bij bedrijfsverande- ring ingericht als fruitbewaarschuurbleek ook geschikt voor studentelijk werk en verblijf en zo ontstond een week lang een in ieder geval voor onsheel prettig en leerzaam kontakt met studenten en docenten. Tot deze laatsten behoorde ook de entomoloog insekten- kundige) de heer W.J. Boer Leffef uit Apeldoorn (nu al jaren lid onzer vereniging). Deze, voor het eerst het Schouwse duin- en vroongebied aanschouwend, verwachtte door de variatie van het landschap en de soortenrijke plantenwereld hier een uitgrbreid vlinderleven aan te treffen en vond daardoor aanleiding ook dit gebied op te nemen in een voorgenomen Lepidopterologisch R.I.V.O.N'.- onderzoek van het gehele Nederlandse duindistrikt

Sterna | 1978 | | pagina 30