33 Laag over de grond komt een sperwer aanvliegen, remt af en strijkt in het lokhout. Roerloos spiedt de vogel naar mogelijke prooi. De loopvogels liggen doodstil op de baan, maken geen enkele beweging. Bewegen is leven, leven wordt gedood nu. Feilloos weten ze het. Argeloos fladdert een ringmus in het hout. De stille schim op de tak valt niet op. Vlakbij is de ringmus. Razend-snel springt, valt, duikt de sperwer, grijpt en strijkt laag over het net weg, de spartelende ringmus in de klauwen. In een flits slaat de man aan het trektouw, het net komt over, de sperwer weet nog in een zwenking het neerslaande net te ontwijken, laat verrast zijn prooi los en de verblufte ringmus wordt voor de tweede maal gevangen. Na onderzoek blijken er geen verwondingen aanwezig te zijn. Het dier wordt nu niet op gepeuzeld, maar geringd en losgelaten. Eén van de vele grappige en verrassende beelden uit het afgelopen vinkers seizoen. Uren gebeurt er niets, of alleen routinehandelin gen en dan, ineens het totaal onverwachte wat je uren van koude, dagen van stormweer doen vergeten: het altijd weer boeiende vinkersbedrijf Want wat was het een goed seizoen. Weinig onvangbaar weer en veel vogels. Er traden zelfs twee invasies op: 1' de notenkrakers, niet vergelijkbaar met de enorme inva sie van tien jaar geleden. We vingen 1 ex op 17 okten zagen telkens 1 ex (ongeringd) op 18, 19 en 20 okt. 2' de grote barmsijzen: helemaal op 't laatst waren ze er ineens. Op 26 nov. de eerste groep, daarna dagelijks in

Sterna | 1978 | | pagina 35