51 Helaas zijn de diverse orchideeënsoorten sinds de droge zomer van 1976 uit het gebied verdwenen. De deelnemers kunnen terugzien op een fijne wandeling, waarbij iedereen wel weer iets nieuws heeft kunnen leren. Bert Verton. Nay aars- en winterprogramma. Goes, lezing op dinsdag 26 september 1978, met aanvullen de excursie in het duingebied van Schouwen op zaterdag SO september. Plaats: Hotel de Korenbeurs, Grote Markt 17, Goes (onge veer 10 minuten lopen van station-NS) Aanvang 20.00 uur. De lezing op 26 september zal worden gehouden door dor. P.J.M. van der Aart. Het onderwerp is De Kop van Schouwen: een natuurmonument van internationale betekenis. In deze lezing zal worden ingegaan op de opbouw en de natuurweten schappelijke betekenis van duingebieden in het algemeen en die van Schouwen in het bijzonder. Daarnaast zullen de problemen waar het natuurbeheer in dit soort gebieden mee geconfronteerd wordt aan de orde komen. Het gaat hier om een actueel onderwerp door de voorlopige aanwijzing door de minister van CRM van een deel van de Kop van Schouwen tot beschermd natuurgebied. Dia's van het betreffend gebied en van vergelijkbare situ aties in soortgelijke duinen zullen de lezing verduidelij ken. Dr. van der Aart is bioloog. Hij heeft veel onderzoek verricht in onze duinterreinen en vergelijkingen gemaakt met soortgelijke gebieden van IJsland tot Australië. Thans is hij direkteur van het Biologisch Station Weversduin te Oostvoome. Op 30 september wordt de lezing gevolgd door een excursie in het duingebied van Schouwen. De in de lezing aan de

Sterna | 1978 | | pagina 53