66 zijn voor het grootste gedeelte begroeid met riet. Grenzend aan de meest westelijke inlaag ligt de Kreekhilpoldereen onbemest weiland rijk aan orchideeën, het gebied maakt een nog gave indruk. In de inlagen broeden BosrietzangerKleine KarekietRiet gors, Rietzanger, Waterhoen, Meerkoet, Wilde Eend, Bergeend en Kluut Ook Roerdomp, Zomertaling en Watersnip komen er voor, maar konden nog niet met zekerheid als broedvogel worden vast gesteld Boven de inlagen zien we regelmatig Visdieven en Dwergsterns vissen, die hebben hun broedplaatsen op de Hompelvoet in de Grevelingen En de gehele dag door zien we er in de zomer de Grote Sterns overvliegen in hun komen en gaan van de Hompelvoet naar de Noordzee In een haag in de Kreekhilpolder broedt de Grauwe Klauwier. Deze zeldkame broedvogel komt ook tot broeden in het struik gewas op de "hoogten" rondom Ouddorp. Hier broeden maar liefst 3 paar, jaamer genoeg zijn deze broedplaatsen alle min of meer bedreigd. Zo zal door de uitvoering van het rekreatieprojekt "De Krie- kel" (een zomerwoningendorp van 530 huizen) de Grauwe Klau wier zeker verdwijnen. De begroeiing van de "hoogten" bestaat vooral uit: Eik, Iep, Meidoorn, Braam en Brem. Kleine zangertjes als Spotvogel, Grasmus, Tuinfluiter, Braam- sluiper, Grauwe Vliegenvanger, Fitis, Tjiftjaf, Putter, HeggemusWinterkoning, Roodborst en Nachtegaal voelen zich hier thuis. Maar ook grotere vogels als Tortelduif, Koekoek, Grote Bon te Specht, Vlaamse Gaai en Wielewaal broeden er. De Wiele waal komt nog met 3 paar op Goeree voor. In totaal broeden er in het gebied van "mieningen en hoogten" ongeveer 40 soorten, terwijl er ook nog eens een 30 andere soorten fourageren. In de duinen van Goeree broeden geen Wulpen en er is ook geen Zilvermeeuwenkolonie zoals op Schouwen. Maar op de Kwade Hoek is er een grote kolonie Kokmeeuwen en sinds korte tijd zijn er weer Grote Sterns'. Ook de Bruine Kiekendief is er een regelmatige broedvogel. In het duinstruweel vinden Nachtegaal, Sprinkhaanrietzanger en Ransuil een nestplaats.

Sterna | 1978 | | pagina 58