Meer open plaatsen in de duinen vormen het woonterrein van Roodborsttapuit en Paapje, die op Goeree met respektieve- lijk 4 en 1 paar vertegenwoordigd zijn. Ook de Tapuit is er algemeen. In het aangrenzende polderland zijn soorten als Doodaars, Slobeend, Kuifeend, Kievit, Tureluur, Grutto en Gele Kwik staart normale verschijningen. In de winter fourageren in de Koude Hoek Rotgans, Blauwe Reiger, Blauwe Kiekendief en Velduil, terwijl op de Oude Oostdijk honderden Grauwe Ganzen grazen. Hebben de leden van de Schouwse Vogelwacht al zin gekregen om naar het vogelleven op Goeree-Overflakkee te komen kijken? Wij zullen er in ieder geval nog regelmatig in de Sterna van laten horenI John Beijersbergen en Krijn Tanis Namens de Natuur- en Vogelwacht 'Goeree-Overflakkee Aan de leden van de Vereniging Natuur- en Landschap i.o. voor Goeree-Overflakkee. Dit rammer van Stema biedt u de eerste informatie over de ze oprichting. Het is de bedoeling om u binnenkort meer hierover te laten weten. Het ontvangen van Stema alsmede andere praktische hulp van de Schouwse vereniging brengen uiteraard kosten met zich mee. U treft hierbij dan ook een acceptgirokaart aan, waar mee u een lidmaatschapbijdrage kan leveren. De minimale kontributie is op 6,50 gesteld. Uiteraard is het de bedoeling dat de vereniging i.o. moet groeien in ledenaantal en aktiviteiten. Heeft u informatie over één van beide, wilt u dit dan melden aan één van de onderstaande kontaktpersonen. J. Everaers - tel.: 01874-2190 A. v.d. Berg - tel.: 01878-1989.

Sterna | 1978 | | pagina 59