mm Peter L. Meininger Het jaar 1977 was het laatste jaar van vijf jaar onderzoek ten bate van het Atlasproject voor broedvogels, georgani seerd onder auspiciën van de Stichting Ornithologisch Veldonderzoek Nederland (SOVON)Het doel van dit project was het vastleggen van de geografische verspreiding van de Nederlandse broedvogels op basis van 5x5 kilometer- blokken. Nu het project is afgerond kunnen we concluderen, dat het een succes is geworden, ook wat betreft Zeeland. Dit is vooral te danken aan de vele vogelwaarnemers die hun waar nemingen ter beschikking stelden (totaal in Zeeland ruim 70)Een speciaal woord van dank gaat uit naar de heren J.W. Eckhardt en J.P. Vaane, die de coördinatie op Schou wen verzorgden. Voor een beschouwing van de resultaten van het Atlasproject in geheel Zeeland wordt verwezen naar een artikeltje in Zeeuws Nieuws (maart 1978)waar ook nader wordt ingegaan op voor- en achteruitgang van de verschillende vogelsoor ten. In het navolgende worden in het kort enkele resultaten van het Atlasproject besproken. In geheel Zeeland werd in de jaren 1973 t/m 1977 van 143 soorten zeker of waarschijn lijk broeden vastgesteld. Dit is 72 van het totaal na 1900 in Nederland vastgestelde broedvogelsoortenVan 14 soorten die voor 1973 in Zeeland (waarschijnlijk) hebben gebroed kon het broeden gedurende de onderzoeksperiode niet worden vastgesteld. In de volgende tabel is een samenvatting gegeven van wat er bekend is over verspreiding, aantallen en eventuele voor- of achteruitgang van de broedvogels in Zeeland. De tabel is grotendeels gebaseerd op de resultaten van het Atlasproject.

Sterna | 1978 | | pagina 5