V£X£Nlém VOOR N/sjU(/&mlANl)XHAP$BE5<-H£RMlN6r 36 Als alles naar wens verloopt hebben we op de ledenvergadering van 17 mei, onze eerste jaarvergadering, de statuten en het huishoudelijk reglement goedgekeurd. Dit betekent dat we vanaf dat moment (of beter vanaf de daarna bij de notaris te tekenen akte) officieel een vereniging zijn en ons ook als zodanig kunnen opstellen. Dit laatste is reeds vanaf de oprichting, vorig jaar november, met wisselend sukses gebeurd, maar toch blijkt dat sommige instanties pas iets van ons willen weten als we statuten e.d. kunnen tonen Aan de andere kant blijkt dat ook aan een onofficiële status de nodige zeggenschap ontleend kan worden gezien het feit dat onze bemoeienissen al tot afwending van enige milieubedreigingen hebben geleid Of dit ook het geval zal zijn met de ophanden-zijnde ruilverkave ling Flakkee is nog niet te voorspellen. Wel hebben we op 13 maart, na vele avonden vergaderen, twee dagen voor de sluitingsdatum, een kommentaar ingediend op het voorontwerp voor de ruilverkaveling Flakkee. Het kommentaar, 11 pagina's lang, is uitgebreid ingegaan op alle facetten van de rvk, waar deze raakvlakken vertoonden met de natuur en het landschap. Vooral de wijze waarop men natuurwaar den aan andere waarden, als landbouw en rekreatie, trachtte te kop pelen is dringend in heroverweging gegeven. Naast dit omvangrijke werk lag er in april ook nog het bestemmings plan "landelijk gebied west" van de gemeente Oost-Flakkee ter inzage. Een "pil" van een rapport hetgeen "eventjes" moest worden doorge nomen. Ook hiervoor is een kommentaar van enige kantjes opgesteld. Door twee leden, Krijn Tanis en Gerard Lokker, is een rapport sa mengesteld getiteld "Broedvogelgegevens van Goeree, 1978". Dit werkje kunt u bij het bestuur bestellen; de kosten bedragen 2, Nadat de vraag bekend is zal het rapport vermenigvuldigd worden, waarna rondzending volgt. Door Constant Zegwaard is een schitterende poster ontworpen, die zowel als wandversiering als wel als aandachttrekker voor onze vereniging gebruikt kan worden. Het symboliseert zijn blik over Goeree Overflakkee, die voor 2/3 door de (wolken-)lucht wordt be paald, de milieu-bedreigingen en de mogelijke voorkoming hiervan met de verschijning van onze vereniging aan de horizon. Wie deze poster wil hebben kan deze, eveneens voor 2,bij het bestuur bestellen.

Sterna | 1979 | | pagina 16