6 Van verscheidene aanverwante verenigingen was hij jarenlang be stuurslid en bij vele anderen was hij daadwerkelijk betrokken en beslist geen papieren lid. Zijn bewogenheid en interesse deden hem ook op vele andere terreinen aktief zijn. Het waren er zoveel dat het ondoenlijk is zelfs een greep daaruit te nemen. Een van zijn grote hobbies was zijn bijzondere tuin, die hem tot in zijn laatste ogenblikken bezig heeft gehouden. Een beschrijving van zijn belevenissen in deze tuin zal eerlang in een boekje ver schijnen. Henk Doornekamp maakte er fijne tekeningen bij. Hij had nog heel veel willen doen. Te vroeg is hij weer in de kringloop van de stof opgenomen. In de uitdijende kringloop van de geest blijft hij voor ons voortbestaan. Frans Jansen. Een zeehond big de Brouwersdam. Op 25-12-' 78, om ca. 15.30 uur werd door mijn familie en mij een zeehond waargenomen, bij afgaand water rustend op het strand voor de sluis van de Brouwersdam, ongeveer 70 m. uit de kust. Te oordelen naar de lengte (ca 3% "zilvermeeuw) 2 meter), de over wegend zeer donkergrijzekleur van de rug, de spitse, lichtgekleurde kop, 'dito buik en poten zou het een grijze zeehond kunnen zijn. Ook al, omdat het dier, toen wij het later zagen zwemmen - in over eenstemming met de beschrijving in Elseviers zoogdierengids - zo wel kop als rugdeel boven water hield voordat het onderdook en zich op het strand vrij gemakkelijk bewoog. Nadat wij gedurende ongeveer een half uur gratis van het zeehonda- rium hadden genoten, verdween het dier in het diepe, richting doe ree. Ik heb de waarneming doorgegeven aan dr. van Haaf ten van het R.I.N. te Arnhem, die blijkens zijn reaktie op een vorige melding, een jaar geleden, deze berichten op hoge prijs stelt. Vandaar dit artikeltje.

Sterna | 1979 | | pagina 6