9.1 ren. Ondanks de vele bezoeken van bestuursleden aan het gemeente huis en het inschakelen van allerhande instanties hebben we er he laas geen verandering in kunnen brengen. Slechts een zeer klein ge deelte, waarop we tenslotte al onze aandacht hebben gevestigd, lijkt gespaard te worden. Al met al een trieste zaak in een gebied waar de erkende natuurelementen toch al zo spaarzaam aanwezig zijn. Zoals gezegd hebben we ook aandacht moeten besteden aan het schurve- lingengebied in en om Ouddorp. Daar is in het verleden al een grote aanslag op gepleegd (plan Kriekel), maar nog steeds komen er via de gemeente Goedereede aanvragen in de krant om schurvelingen en hoogten door- of af te mogen graven.De gemeente Goedereede is op punten van milieuzorg, helaas, moeilijk aanspreekbaar. Gelukkig vinden we wel gehoor bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, die recentelijk al een aantal van dit soort bedreigingen teniet heeft gedaan Toch zijn er ook nog positieve dingen te melden. In september en oktober is er een tweetal excursies gehouden in het gebied rond de Kilhaven bij Ouddorp, waarbij onder de deskundige leiding van onze flora- en faunacoördinator, het mooie van dat gebied is getoond aan een groep enthousiaste leden. Daarnaast ben ik zelf als voorzitter, uitgenodigd voor het houden van een lezing over milieu en energie voor een ouderavond van de Nobelaerschool te Oude TongeDe school wilde hierbij aansluiten op een projectweek over milieu en energie. Een zeer te waarderen activiteit waaraan ik dan ook graag mijn me dewerking heb gegeven. En vooral door deze laatste activiteiten wordt je toch weer voldoende geïnspireerd en gemotiveerd om verder te strijden. Jos Hendriks.

Sterna | 1979 | | pagina 27