/amok (fofokkt 94 De Stichting Ornithologisch Veldonderzoek Nederland (SOVON) werd in 1973 opgericht om het ornithologisch veldonderzoek voor wetenschap pelijke doeleinden en ten dienste van natuurbescherming en milieu beheer te organiseren. In 1973 ook startte het zogenaamde Atlasproject, bedoeld om alle broedvogelgegevens van Nederland te bundelen. Dit werd een groot sukses en eind 1979 zal de broedvogelatlas ver schijnen. Deze atlas zal een belangrijk hulpmiddel zijn bij de bescherming van vogels. Het project heeft in 1978 een vervolg in de vorm van een winter en trekvogelonderzoek, dat 5 jaar zal duren. Om duidelijk de te inventariseren gebieden af te bakenen is Neder land verdeeld in 1750 blokken van 5x5 km. Voor Goeree-Overflakkee betekent dit 20 blokken, welke overigens lang niet allemaal 5 x 5 km zijn, daar grote delen van een blok soms buiten het eiland liggen. Iedere medewerker ontvangt een plattegrond van zijn gebied plus waarnemingskaarten waarop de vogelnamen zijn voorgedrukt. Voor iedere maand vult men een kaart in. Heeft men een vogelsoort in de betreffende maand gezien dan hoeft daar in die maand niet meer op te worden gelet. Het mag natuurlijk wel! Iedereen kan aan het project meedoen, zelfs wanneer men over een matige vogelkennis beschikt. Men tekent namelijk aan wat men ziet, niet wat men niet ziet of niet kent. Maar bedenk wel! Al doende leert men. Momenteel werken 7 leden van onze vereniging aan het project mee. Dat is te weinig! Zij kunnen een zo groot gebied niet geheel inventariseren. Het gevolg is dat de vereniging bijvoorbeeld nauwelijks over gege vens beschikt van dat gedeelte van het eiland dat gelegen is tussen Melissant en Oude Tonge. Ook elders zijn nog onderbemande blokken op de kaart. Ook losse vogelwaamemingen kunnen gemeld worden. Wanneer u daarbij de soortnaam en het aantal, de datum en plaats van waarneming op geeft, kunnen deze gegevens in het project worden verwerkt. De vereniging heeft uw steun hard nodig.

Sterna | 1979 | | pagina 30