70 De Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland ontbreekt ook niet op het terrein van natuur- en milieu-opvoeding. Zij houdt lezingen, organiseert natuurwandelingen, dia-avonden, verstrekt informatie, o.a. via de informatie-caravan en voor degenen die daadwerkelijk met en in de natuur bezig willen zijn/gaan bestaan er 3 werkgroe pen: natuurterreinbeheervogel- en plantenwerkgroep (de laatste twee in oprichting). Voor lezers, die zich nog wat meer willen verdiepen in natuur- en milieu-educatie, de volgende beperkte literatuurlijst: Milieuhandboek s-Gravenhage Vademecum IVN Gids nat.- en milieu-edukatie Plant en dier niet ver van hier uitg. gemeente 's-Gravenhage uitg. IVN Amsterdam uitg. IVN Amsterdam uitg. Bureau Nat. recreatie en -educatie, Rotterdam uitg. voornoemd bureau Ontdek je schoolomgeving Diverse uitgaven van Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland bv. de vloedlijn, planten en kinderen, "minibeestjes" Verslag van de Nederlandse delegatie intergouvermentele conferentie omtrent Natuur- en Milieu-educatie Tiflis—USSR okt1977, uitg. CRM. Milieuvoorlichting milieu-educatie. Verslag studiedag 1978. Uitgave Min. van Volksgezondheid en Milieuhygiëne. Hopelijk heeft de lange, maar toch beknopte, waslijst van organisa ties en uitgaven u niet afgeschrikt. Daar een verdere uitwijding over dit onderwerp in "Sterna" te ver zou voeren, is zij slechts bedoeld als handreiking voor diegenen onder ons, die eens wat meer informatie over bepaalde onderwerpen willen. Om zo aan natuur- en milieu ze^/opvoeding te doen. Om zo onszelf bewust te worden en een ander bewust te maken van een verantwoord gebruik van wat de natuur ons biedt. F. Fokkert twee bladen van een ha ay beak

Sterna | 1979 | | pagina 6