wddz 80 Be caravan, geschonken door een lid van de Natuur- en Vogelwacht en omgetoverd tot een rijdend "informatie-wonder-op-wielen", ook door een aantal leden van onze vereniging, heeft zijn eerste funktie ver richt in Haamstede tijdens de daar gehouden Kerkmis 1978. Ook waren we dat jaar aanwezig tijdens een excursie van Natuurmonu menten. Na een winterse rustperiode brak in 1979 een druk seizoen aan. Te Zierikzee waren we gedurende alle toeristendagen present op de Balie bij de "Dikke Toren". We waren twee keer in Haamstede aanwezig bij de "Ringpromotion"Ook op Koninginnedag in Haamstede eh een avond op een grote camping in de Westhoek. Ook de natuurbeschermingsver eniging van Goeree-Overflakkee heeft een keer gebruik gemaakt van ons rijdend informatie-centrum. Hun ervaring was dezelfde als die van ons: positief, veel belangstelling bij het publiek. Er is veel gratis materiaal meegenomen, ons informatiestencil over natuurterreinnen op het eiland was een groot sukses. Voorts werd er veel materiaal van Vogelbescherming Zeist, het I.V.N. en Natuurmonumenten verkocht. Diverse mensen gaven zich op als lid en/of donateur van de Natuur- en Vogelwacht, Zeeuws Landschap, Natuurmonumenten en Vogelbescherming Zeist. Er werd ook veel mondelinge informatie gevraagd en zover mogelijk, door ons beantwoord. Al met al mogen we, dacht ik, zeggen, dat deze vorm van naar buiten treden van de Natuur- en Vogelwacht erg geslaagd genoemd mag worden. Naar schatting werden door deze vorm van educatie/activiteit zeker 2. 000 mensen benaderd. Dat er aan het eind van het seizoen boven dien nog een batig saldo was geeft ons hoop voor de toekomst. Een woord van dank aan de vele vrijwilligresdie dit mogelijk heb ben gemaakt, is hier zeker op zijn plaats. Het ligt in de bedoeling het overgebleven bedrag te besteden aan uitgaven waar veel vraag naar bleek te bestaan: sticker en schel penboekje. Of een en ander ook gerealiseerd kan worden? Misschien ziet u ons nog wel, kom dan even langstot ziens. Freek Fokkert

Sterna | 1979 | | pagina 16