67 §1! Het bestuur heeft geweldig veel waardering voor de manier waarop onze redakteur, de heer H. Doornekamp altijd "De Sterna" heeft ver zorgd. Hij deed alle werk hiervoor helemaal alleen en heeft tijd noch moeite gespaard om van ons blad steeds weer iets goeds en leuks te maken. Mede door zijn verhuizing naar Utrecht wordt dit alles toch wel een beetje moeilijk en zijn we ook bijzonder kwetsbaar als alle verant woordelijkheid op één persoon rust. In overleg met de heer Doornekamp heeft het bestuur een redaktiecom- missie benoemd van drie personen, de heren H. Doornekamp, J.P. Vaane en J. Beijersbergen. Deze heren zullen de taken t.o.v. "De Sterna" verdelen en zijn sa men verantwoordelijk voor de presentatie en de inhoud van ons blad. Het bestuur wenst de nieuwe redaktie-commissie veel succes toe en hoopt en verwacht dat door deze benoeming "De Sterna" nog mooier, nog beter en door u nog meer gelezen zal worden. Hoe, vanaf 1 januari 1980, het een en ander gaat gebeuren zult u in dit decembernummer kunnen lezen. Namens het bestuur, P.M. van Dalsen, sekretaris. Wij zullen proberen een aktief redaktiebeleid te voeren. Hierdoor zal naar wij hopen de "Sterna" niet allen in kwantiteitmaar ook in kwaliteit toenemen. In dat kader denken wij aan themanummers over de Schouwse natuur. Daarnaast zal als vanouds ook ruimte blij ven bestaan voor ingezonden bijdragen over uiteenlopende onderwer pen. Het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland zal in het blad een vaste rubriek krijgen waarin de sekretaris me dedelingen doet over besluiten en aktiviteiten van het bestuur van de vereniging. Ook de informatie over excursies en lezingen zullen in een vaste rubriek op een vaste plaats worden verwerkt. Tot er koördinatoren zijn, kunt u waarnemingen van planten en dieren stu ren naar het adres van de redaktie (J. Vaane, Grevelingenlaan Burgh-Haamstede)Wij dringen èr bij u op aan de vogelwaarnemingen zo gedetailleerd mogelijk toe te lichten (aantal, geslacht en plaats van voorkomen, bijv.: weiland, oeverrand sloot, enz.). Voor de komende 24e jaargang zijn er al een aantal ideëen, die na der zullen worden uitgewerkt. De eerste twee nummers vormen samen een boekje, gewijd aan Jacob Vijverberg, ter herdenking van het feit dat het in 1980 honderd jaar geleden is dat deze bekende Schouwse vogelfotograaf werd gebo-

Sterna | 1979 | | pagina 3