Ik weet het, er zijn vele groepen, die dezelfde ruimte wil len opeisen. Groepen die veelal met sterkere financiële- en economische argumenten kunnen komen. Maar deze argumen ten zijn slechts kruimels in vergelijking met de bedragen die ons volk over had om de natuurwaarden in en om de Oos- terschelde veilig te stellen. In de recente nota "De Oosterscheldeeen overzicht van de beleidslijnen" die is opgesteld in opdracht van de Coördi natiegroep Oosterschelde, wordt gesteld dat uitbreiding van het natuurbeheer over alle binnendijkse gebieden als inlagen, karrevelden enz. gewenst is. Als Natuur- en Vogelwacht zijn wij natuurlijk erg gelukkig met deze uitspraak. In deze nota worden een aantal beheersmaatregelen genoemd en het is treffend dat in dit boek "Vijverberg en de vogels van de zuidkust van Schouwen" die maatregelen nog eens ver der worden gedetailleerd zonder dat de auteurs bekend waren met de inhoud van de nota. De jachthavenprojecten met verblijfsrecreatie bij Burgh- sluis en Schelphoek zullen niet verder worden uitgewerkt, daar de nadelige invloed hiervan op het vogelleven van de Roggeplaat, de Koudekerkse- en Weversinlaag volgens de nota als onaanvaardbaar wordt beschouwd. Wij zijn het hier geheel mee eens. Ik twijfel er dan ook niet aan dat, als wij op gepaste wij ze de aandacht vestigen en blijven vestigen, op de gebieden die Vijverberg voor zijn boekje "Ranke wieken" inspireerden, deze gebieden tot in lengte van dagen een monument te zij ner gedachtenis zullen blijven. Ik wil thans het eerste exemplaar van het boekje, waarnaar u nu allen wel zeer nieuwsgierig zult zijn, uitreiken aan de dijkgraaf van het waterschap Schouwen-Duiveland Het waterschap dat door de eeuwen heen zo'n belangrijk deel van de inlagen in stand heeft gehouden. De dijkgraaf, de heer Geluk, heeft zijn liefde voor de vo gels voor een groot deel te danken aan zijn oud hoofdonder wijzer, de heer Vijverberg, zoals hij mij vroeger al eens vertelde Geachte aanwezigen, u begrijpt met hoeveel draden de in houd van dit boekje met de heer Geluk verbonden is. Ons bestuur moest dan ook wel in de eerste plaats aan hem

Sterna | 1980 | | pagina 126