uy neert de toevoer van zout water, via deze kreekjes, in het gebied. Dit geeft thans al effecten te zien op de bedding van de kreekjes Op de, met diepe scheuren doordrongen bedding zijn de eerste Akkerdistelplantjes al tot ontwikkeling gekomen. Er zal spoedig zout water moeten kunnen doordringen an ders dreigt ook het laatste mooie stukje van dit Sluis- kreekgebiedje voor zoutminnende planten verloren te gaan. Daar de zon niet erg zijn best deed en het kwik dus op een laag niveau bleef steken, werd bij de meeste van ons, na zo'n anderhalf uur de gedachte aan een warm bakje kof fie steeds sterker. We gingen dan ook huiswaarts, met in het achterhoofd de gedachte aan de kritieke toestand van het gebiedje. "WAT ZAGEN WIJ OP DE MIDDELPLAAT? Op 26 september j.l. was er voor de leden van de Vereni ging vanaf 9 uur een vogelexcursie op de kop van Goeree bij de Brouwersdam. De weersgesteldheid was goed; de stem ming was eveneens goed onder de 19 aanwezige leden. Wat hebben we met ons allen genoten! Krijn en Huib, wel bedankt voor de vele leuke waarnemingen en de uitleg hier bij tijdens het bekijken van de zeevogels op de Middel plaat Groots moment was de ontdekking van een zeehond op de Mid delplaat. We hebben hem allen door een kijker op statief kunnen gadeslaan; op nagenoeg ware grootte. Jammer dat de zeehond door enkele pierenstekers gestoord werd en snel in het zilte nat verdween. Tegen 12 uur gingen we nog naar de Bokkepolder. Daar heb ben we o.a. gesignaleerd: lepelaar, blauwe kiekendief, smienten en een distelvink. Vogelvrienden, tot de volgende keer.

Sterna | 1980 | | pagina 147