6GH0UWEM-DUIVEIAND w 153 De voorbereidende werkzaamheden t.a.v. de speciale dub bele. Sterna, gewijd aan J. Vijverberg en de vogels van de zuidkust van Schouwenhebben veel aandacht en tijd van het bestuur gevraagdGezien het uiteindelijke re sultaat kunnen we gerust zeggen dat één en ander niet voor niets is geweest. Deze mening wordt bovendien nog eens onderstreept door de vele honderden leden van onze vereniging, die een vrijwillige bijdrage als blijk van waardering en/of versterking van de kas op onze giro overschreven. Onze hartelijke dank hiervoor Om een goede wisselwerking tussen de werkgroepen onder ling en tussen het bestuur en de werkgroepen te bewerk stelligen is een regelmatig -contact noodzakelijk. Een eerste bijeenkomst in dit kader werd gehouden op 12 no vember 1979 en toonde het positieve karakter van dit soort avonden al meteen. Het ligt in de bedoeling deze bijeenkomsten regelmatig terug te laten komen. Andere activiteiten: - bezorgdheid is uitgesproken middels een schrijven aan het gemeentebestuur van Middenschouwen over het bestem mingsplan landelijke bebouwingsconcentratie "Flaauwers" - het bestuur was van mening (gezien de achtergrond) geen gevolg te kunnen geven aan de uitnodiging van de Water leidingmaatschappij Z.W. Nederland om bij de feestelij ke opening van het pompstation "De Blinkert" aanwezig te zijn. - sympathiebetuigingen zijn gezonden 'naar "Vogelbescher ming Zeist" en "Natuur en Milieu" te 's Graveland ten einde hun streven de Oostvaarderplassen in Zuidelijk Flevoland als natuurgebied integraal veilig te stellen, te onderstrepen. - dankzij de medewerking van tientallen leden zijn ook dit jaar de excursies naar de zilvermeeuwenbroedkolonie en de rondleidingen door het bos van Slot Haamstede met het daarachterliggende natuurgebied 't Zeepe een groot succes geworden. In totaal werden ruim 4500 personen rondgeleid - de dia-avonden (10) te Haamstede werden door ruim 700 mensen bezocht. - dat de informatie-caravan geen gebrek heeft gehad aan belangstelling mag wel blijken uit de volgende voorlo pige. cijfers: ruim 6000 mensen werden bereikt (de door lopende diavoorstelling trok veel bekijks) en er werd voor 5.000,aan materiaal verkocht'. Dit ook weer dankzij de inzet van vele vrijwilligers. - verscheidene leden van de Vogelwacht namen- deel aan de inspraakprocedure over de Oosterscheldetevens heeft het bestuur haar standpunt in een brief kenbaar gemaakt hoogste prioriteit ligt bij de natuurwetenschappe lijke waarde van de Ooster schelde Knelpunten: - er wordt ijverig gezocht naar een coördinator voor de info-caravan. Wie hiervoor voelt wordt verzocht contact op te nemen met het bestuur. - de taken van de Vogelwacht breiden zich uit, maar het bestuur niet, vandaar dat leden, die in het bestuur wil len meehelpen, dringend nodig zijn'.'.

Sterna | 1980 | | pagina 153