GOEROE - OVERELAKKEE Werkgroep aktief terreinbeheer Sinds de oprichting van de werkgroep is er al heel wat werk verzet. Afgelopen voorgaar hebben we gewerkt aan het op schonen van het heideveldje big Biesterveld en aan het vrij- snoeïen van een stuk duinpan van duindoornbegroeiing Verdere werkzaamheden hebben we in verband met het vogel- broedseizoen opgeschort. Nu staan we weer aan het begin van een nieuw seizoenwaar in we verschillende zaken willen gaan aanpakken. We kunnen verder gaan in de duinpan om de kruiden weer een kans te geven. Ook moeten er nog wat wilgen worden geknot. Een erg belangrijke taak lijkt ons een aanzet te geven tot een beter beheer van de inlopen, waarover in de vorige Sterna, het "Vijverbergnummer"geschreven is. We komen zo tot het volgende programma: 22, 29 november 1980 uitmaaien duinvallei aan het pad duinovergang "Duinhoeve" te Renesse. Aanvang 10,00 uur tot 16.00 uur. Drinken, brood en laarzen meenemen. 16 januari 1981 gezamenlijke informatie- en over- legavond van de planten-, vogel- en aktief terreinbeheer werkgroepen. Iedereen welkom! Aanvang 19.30 uur in het Dorpshuis te Serooskerke. 24, 31 januari 1981 in samenwerking met de vogelwerkgroep: afwatering in voor vogels gunstige zin verbeteren van de Koudekerkse Inlaag. Laarzen, brood en drinken meenemen. Tijd: 10.00 - 16.00 uur. 7 februari wilgenknotten aan de voet van de Rotary dijk (tussen Dreischor en Schuddebeurs) Brood, drinken e.d. meenemen. Tijd: 10.00 - 16.00 uur. 714 maart nog vast te stellen werkzaamheden '(in overleg n.a.v. de bijeenkomst van 9 januari.) De reinigingsdienst Schouweri-Duiveland heeft glascontainers geplaatst op ons eiland. Wij juichen dit initiatief ten zeerste toe en kunnen nu daadwerkelijk bijdragen aan het hergebruiken van glas. Wij hopen, dat eenieder hiervan een doel/milieubewust gebruik gaat maken! Begin dit jaar hebben de Vereniging Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland en onze Vereniging afgesproken, gezamen lijk de "Sterna" te gaan uitgeven. Aangezien voor "Schou wen" eerst nog een boekje over de grondlegger van de Schouwse vereniging zou verschijnen, is het vóór u liggen de exemplaar het eerste echte gezamenlijke optreden. Voor heen waren we "te gast" in de Sterna. Nu mogen we er, ook in de redactie, een naar ledental gewogen inbreng in heb ben. Hopelijk krijgen we ook vanuit de leden voldoende ko pij om dit waar te maken. Dat u het genoemde "Vijverbergboekje" niet ontvangen hebt, hoeft geen reden te zijn om het verder onaangekondigd te laten. Zoals wij van de Natuur- en Vogelwacht gewend zijn, is het een schitterend boekje geworden, dat terugblikt in het verleden en daarbij vooral ten tijde van de bekende natuurkenner en -fotograaf Vijverberg. Maar ook worden in dit boekje zeer veel gegevens vermeld over de natuurwaarden op Schouwen-Duiveland zoals we die kunnen aantreffen, mede

Sterna | 1980 | | pagina 154