SO De uitgave van de speciale dubbele "Sterna", ter gelegenheid van de 100-jarige geboortedag van J. Vijverberg heeft veel durf, tijd en door zettingsvermogen van het bestuur gevraagd. We kunnen nu zeggen dat een en ander niet tevergeefs is geweest. De vele vrijwillige bijdragen in de vorm van giften en subsidies (van o.a. het WereldnatuurfondsAnjerfonds, Vogelbescherming en Natuurmonu menten) hebben er toe bijgedragen het doel der vereniging te verwezen lijken en bij een zo breed mogelijk publiek onder de aandacht te bren gen. Bezwaarschriften zijn ingediend tegen het Plan Zeebad-Nieuw-Haamstede en Plan Lagezoom. Het eerste is ongegrond verklaard (hiertegen wordt Kroonberoep aangetekend)bij het tweede is in een aantal bezwaren te gemoet gekomen. Helaas kan gezegd worden, dat ondanks het feit van de grote waarden die de natuur algemeen wordt toegekend, deze nog steeds bedreigd wordt door de grote menselijke ingrepen. DE WERKGROEPEN: De plantenwerkgroep heeft zich beziggehouden met de inventarisatie van dijken en wegbermen. Het is de bedoeling dit inventarisatie-onderzoek voorlopig voort te zetten, teneinde te komen tot een verantwoord advies met betrekking tot het beheer van deze biotopen in de nabije toekomst. De vogelwerkgroep verzorgde de coördinatie en verwerking van de broed- gegevens (geplaatst in "Sterna" 3/4 1980), inventariseerde diverse vo- gelgebieden op het eiland en heeft zich intensief beziggehouden met de hulp aan vele stookolieslachtoffers onder de vogels. De werkgroep aktief terreinbeheer is helaas door gebrek aan belangstel lenden vele malen minder aktief geweest dan in de bedoeling lag. Wel kon in samenwerking met de vogelwerkgroep de afwatering van de Kou- dekerkse Inlaag in voor vogels gunstige zin worden verbeterd. Aan de Roterij-en Zuiddijk bij Dreischor werden tientallen wilgen geknot. De JeugdnatuurwachtMaandelijks werden aktiviteiten georganiseerd, va riërend van een strand/duinwandeling tot een knutselmorgen"De Dwerg stern", het verenigingsblad, kreeg een nieuw jasje. ANDERE ZAKEN EN AKTIVITEITEN: De gemeenteraad van Zierikzee heeft besloten de vereniging een subsidie toe te kennen van 1 cent per inwoner per jaar. Naast de bijdragen van andere gemeenten betekent dit voor een vereniging als de onze niet al leen financiële verlichting, maar ook erkenning en waardering. Dit laat ste is zeker niet minder belangrijk! Dankzij de medewerking van vele enthousiaste leden kon het voorgenomen programma van de informatiecaravan geheel worden afgewerkt. We waren er tijdens Koninginnedag, de 4 Ring Promotiondagen en de Kermis te Haamstede. In Zierikzee stonden we alle 5 ToeristendagenVerder wa ren we tijdens de Duivelanddag in Nieuwerkerk en Oosterland en stonden we op het parkeerterrein aan de Adr. v.d. Weydeweg. De doorlopende dia voorstelling, die dit jaar als nouvauté gold, trok veel bekijks. De nieuwe verenigingssticker werd door menigeen meegenomen. Geschat wordt dat minstens 5.000 mensen via deze caravan bereikt werden. Mevrouw Francois regelde de natuurwandelingen door het bos van Slot Haamstede en het daarachter liggen "Zeepe". In totaal namen 2.000 mensen aan deze excursies deel

Sterna | 1981 | | pagina 32