Gfaé&ÓMjj/Ak/óze, S1 De heer Th. Aernoudtse, werkzaam bij SBB, coördineerde deze zomer weer de wandelingen naar de ZilvermeeuwenbroedkolonieEr werden 4.000 vol wassenen en 1.000 kinderen rondgeleid. Zonder medewerking van vele ak- tieve natuurgidsen en coördinatoren zou dit belangrijke werk onmogelijk geweest zijn! De in de zomeravonden in Haamstede gehouden dialezingen (10) over flora, fauna en landschappen van ons eiland trokken evenals vorig jaar veel be langstellenden. Meer dan 700 ouderen en jongeren kwamen er kijken en luisteren Ten behoeve van de leden werden 3 dia-/filmavonden en 4 excursies ver zorgd. De avond met prachtige films en dia's van Natuurmonumenten zal velen nog lang bijblijven. Aan het eind van dit verslagjaar telde de vereniging 930 leden. Tot slot een woord van dank aan allen die hebben meegewerkt, hetzij door financiële ondersteuning, hetzij door persoonlijke inzet. Zonder u zou dit verslag nooit geschreven zijn en dankzij u zijn we weer een stapje dichter bij ons doel gekomen: het bevorderen van de bescherming en de verbetering van de natuur, het milieu en het landschap door: de naleving te bevorderen van de wettelijke bepalingen die hierop be trekking hebben het maken van propaganda en het verstrekken van informatie in de ruimste zin des woords ter verwezenlijking van het doel der vereniging. Zeker geen kleinigheid, maar door inzet van velen niet onbereikbaar! F. Fokkevt Zoals de ouderen, in lidmaatschapsleeftijd wel te verstaan, onder u in middels wel gemerkt hebben is er in elke periode weer het één en ander te melden omtrent activiteiten die direkt of indirekt het milieu versto ren en bedreigen. We doen dit deels uit een verplichting, die wij als bestuur voelen, om u te informeren, deels (ook) met het idee dat wij u ook bewust willen ma ken van de problemen die er, zelfs op een klein eiland als het onze, op het gebied van milieu zijn. Over het afgelopen kwartaal valt het volgende te melden. In Ooltgensplaat vindt sinds eind vorig jaar, in en rond de haven, een activiteit plaats die we in 1979 ook in Oude Tonge hebben gehad en ver foeid. En dan doelen we op de baggerwerkzaamhedenVolgens officiële termen heet het aanpassingswerken in het kader van de Deltawet. Het grote verschil tussen die activiteiten in Oude Tonge en Ooltgens plaat is dat we er in Oude Tonge plotseling mee geconfronteerd werden terwijl we omtrent die werkzaamheden in Ooltgensplaat vooraf op de hoog te waren. We hebben het college van B W dan ook vooraf op de hoogte gesteld van onze ideeën om zo min mogelijk aan de waardevolle natuur- en landschaps-

Sterna | 1981 | | pagina 33