Verder is er op een natuurwetenschappelijk waardevol gebied binnen de R.V.K. de Stelle een aantal vrachten gestort. Ondanks dat dit gebied aan de Oude Oostdijk in de Gemeente Goedereede als zodanig bescherming "ge niet" blijkt het toch moeilijk te zijn om die grond verwijderd te krij gen Aan de Galathesedijk ter hoogte van de aansluiting met de Schenkeldijk ligt een wiel van een oude dijk-doorbraakHet Waterschap stort hierin al jaren "met vergunning" grond die door wegbeheer verkregen wordt. Ken nelijk is hierbij de opzet om deze ook landschappelijk aardige kronkel in de dijk te zijner tijd recht te trekken. Hetgeen we al in de vorige Sterna als vrees geuit hebben is bewaarheid geworden. Een eeuwkant langs de Galathese watering (kreek) is door een ploeg omgezet in bouwland. Natuurlijk zijn er ook positieve dingen te melden. We hebben in de afgelopen periode een nieuwe coördinator kunnen verwel komen, Ferry Kuijk, die zich bezig gaat houden (en zich al bezig gehou den heeft met een knotwilg-activiteit) met het actief terreinbeheer, zo als bijv. knotten van wilgen, opwerken van oevers voor oeverzwaluwen en wat zoal meer beheer nodig heeft. Een activiteit die ons allen zou moeten aanspreken omdat we hierbij daad werkelijk een bijdrage kunnen leveren aan het behoud van de natuur op Goeree-Overflakkee Wij zullen regelmatig een beroep op u doen om hieraan mee te werken. Hopelijk stelt u ons niet teleur. Ons boekje over de kreken van Oostflakkee vindt nog steeds gretig aftrek zowel op Flakkee als in den lande en zelfs daar buiten. Inmiddels is er een nieuw boekje verschenen, of beter gezegd een inven- tarisatieverslag met de avifaunistische gegevens voor Goeree-Overflakkee over 1979. Dit broedvogelverslag werd ten doop gehouden op de filmavond eind november 1980. Hierbij toonde de heer Boekhoud een tweetal zelfge maakte filmverslagen van vogelstudies. Prachtige films die met zeer veel geduld en deskundigheid zijn vervaardigd. Zeventig personen waaronder een groep jeugdige natuurliefhebbers uit Stellendam bezochten deze avond. Tot slot willen wij u melden dat het bestuur elke donderdagavond een werkavond heeft in een ruimte van het Diekhuus te Middelharnis Deze werkavond is er in de eerste plaats om de werkzaamheden van de be stuursleden, die vele avonduren in beslag nemen, wat meer te bundelen zodat ook eens zonder bezwaard hart een andere avond aan wat anders ge dacht en gedaan kan worden. Mocht u zelf met ideeën rondlopen of gewoon eens wat hand- en spandiens ten (bijv. typewerk) willen verrichten, dan bent u daar op donderdag avond van harte welkom. Bedenk: een vereniging die leeft en wil blijven leven, telt niet leden maar laat ze werken. Jos Hendriks Kopy voor de volgende Sterna uiterlijk 1 mei a.s. aan: Redaktie Stema3 Nieuwe Kraaijertsedijk 13 4456 NV Lewedorp. Alle tekst getikt!!!

Sterna | 1981 | | pagina 35