Kmyia^cLz In 1980 heeft de Natuur- en Vogelwacht het honderdste geboortejaar van Johannes Vijverberg gevierd, de onderwijzer die het rijke natuur- en vogelleven op het eiland door tal van lezingen, boeken en artikelen in tijdschriften en kranten onder de mensen in de bekendheid heeft gebracht. In hetzelfde jubileumnummer vestigen wij uitgebreid de aandacht op Vij- verbergs werkterrein bij voorkeur, de Schouwse zuidkust, en de aantastin gen die dit landschap bedreigen. Op 22 december 1980 keken we naar vogels in de inlagen. Bij de Koudekerkse Inlaag gekomen, werden we ditmaal niet verrast door grote groepen Rotganzen, Smienten of Wulpen. Integendeel! Luid geknal verstoorde er de rust en door 12 personen waaronder 7 met geweer werd er een drijfjacht door de inlaag gehouden. Dit gebeurde tijdens hoog water. Vogels waren er natuurlijk niet meer te bekennen. "Vogelreservaat" staat er op de bordjes bij de Inlaag? Belangrijke hoogwatervluchtplaats voor vogels van de Oosterschelde staat er in het rapport "Beleidslijnen voor de Oosterschelde" van de Coördina tiegroep Oosterschelde? Maar de dagelijkse praktijk leert helaas anders! Op 24 januari van dit jaar werd er weer gejaagd in een vogelreservaat, de Westenschouwense Inlaag ditmaal. De jager (met hond) is in het bezit van een vergunning waarin zelfs geen beperkende bepalingen zijn opgeno men Nogmaals: het gaat niet goed met het lage land rond de Oosterschelde. Op bijgaande foto's zien we er een ander voorbeeld van. Een van de bedrei- foto: Wim C. Mullié

Sterna | 1981 | | pagina 3