Warneer U t'id wilt n/ordm var het /VN, flnotitnint voor natirurbeschermingoeducatie) r^i dan kunt t/J bij onze penningmeester (zie aldaar) ff.ee storten, wet vermelding contributie iVt/1981. krijgt dan bet blad „wens en natuur", vier maal p.j. toegeotuurd. 50 Zo op het eerste gezicht lijkt het een gevaarlijke sprong die de jongen maken, maar als men in ogenschouw neemt dat de zeekoeten maar 1 ei leg gen kan men al gauw uitrekenen dat er niet veel afvallen. Natuurlijk worden er onderweg wel eens gepakt door een roofvogel of ze slaan te pletter op een uitstekende rots of een drooggevallen plaats. Niet overal moeten de jonge vogels zo'n sprong van grote hoogte maken, hier en daar zijn de broedplaatsen slechts een klein eindje boven het wateroppervlak gelegen. Zeekoeten en pinguins lijken ook op elkaar, maar ze zijn toch geen fa milie. Dat ze zoveel op elkaar lijken komt waarschijnlijk omdat ze zich beiden aangepast hebben aan een min of meer soortgelijk milieu. De één in het noorden, de ander in het zuiden. Er is echter een groot verschil n.l. pinguins kunnen niet vliegen en leden van de alkenfamilie wel. Wanneer u zo'n stukje natuur leest zoals hier beschreven is zult u het met me eens zijn, dat dit niet verloren mag gaan. Het zou wenselijk zijn dat de overheid meer zou controleren op de olie lozingen Het doet pijn aan je hart wanneer je na een telling zo'n rij met stook olieslachtoffers ziet liggen. Ik zou hier nog veel meer over kunnen schrijven, maar wat er in me op komt zou zeker gecensureerd worden. Wie weieens mee geweest is met een telling begrijpt me zeker. Tot slot wil ik iedereen die heeft meegewerkt aan de tellingen, van harte bedanken, namens de Vogelwerkgroep: Ted Sluyter en Johan Pannekoek Literatuur Uit Artis Dierenencyclopedie Vogels 1960 van H. v.d. Werken.

Sterna | 1981 | | pagina 16