57 we hebben dan een groot aantal mensen die belangeloos actief meehelpen bij beheerswerkzaamheden. Zeg nu niet: IK kan dat toch niet. IEDEREEN kan zich hierbij nuttig maken, ongeacht de leeftijd, geslacht of vaardig heden In het afgelopen winterseizoen is hiermee een begin gemaakt. Op 3 zater dagen hebben een aantal leden zich nuttig gemaakt door het knotten van wilgen aan de Krammerdijk (gem. Oostflakkee) en het herstellen van broed den: we hebben een zo groot mogelijke kern van actieve mensen nodig, die beheerswerkzaamheden willen doen. Lukt het om dit voor elkaar te krij gen, dan kunnen we ons eiland mooi houden. We hebben daarom besloten om met ingang van komende zomer in principe iedere laatste zaterdag van de maand voor dit soort activiteiten te re serveren. Doet u dat nu ook. Noteer de data maar op de kalender, dan kunt u ze niet vergeten. 25 juli, 29 augustus, 26 september, 31 oktober, 28 november, 2 januari (i.v.m. Kerstmis één week opgeschoven), 30 janua ri, 27 februari en 27 maart. In de maanden april t/m juni 1982 zijn voorlopig geen beheerswerkzaamheden gepland. Wilt u meehelpen, geeft u zich dan op bij de coördinator actief terrein beheer (tel. 01873-2423). Dan kunnen we vooraf al plaats, tijd, vervoer en werkzaamheden grotendeels regelen. We houden u dan ook op de hoogte van deze zaken. Ook als u mogelijk geschikte projecten weet, geeft u deze dan door. Waarschijnlijk starten we in juli met beheerswerkzaamheden op een aantal dijken rond Dirksland, die het SBB onlangs heeft verworven en waar nog veel achterstallig onderhoud ligt te wachten. We kunnen daarbij waar schijnlijk gebruik maken van SBB-faciliteitenzoals een mobiele schaft- keet Voor de komende winter denken we o.a. aan knotacties op Goeree en bij Den Bommel. In de volgende Sterna hoop ik meer hierover te kunnen ver tellen F. Kuyk h/esikastjes ie imp, j (ScA.JSI of (rif oma carai/tut. Vu.prijs is -f10,* J2

Sterna | 1981 | | pagina 23