61 RWS- directie Beneden Rivieren, de coördinerende instantie voor deze werken, heeft ons toegezegd de analyse-resultaten van de "grond" aan ons bekend te maken zo gauw deze er zijn. Op zich een goede zaak, maar niet afdoende. Wij menen dat een dergelijke stort onderworpen is aan vergunningen volgens een aantal wetten en regelingen en dat hierop ook inspraak mogelijk moet zijn door de betrokken bewoners van het betref fende gebied. Een vergunningsprocedure, waarbij de RWS aan de RWS een vergunning ver leent lijkt ons volledig uit de tijd en onaanvaardbaar. Over de andere baggerspecie, zoals vermeld in het Beleidsplan Bagger specie, kunnen we korter zijn. Gezien de ervaringen met "Lekkerkerk e.a." moet toch verwacht mogen worden dat het inzicht is doorgebroken ten aan zien van de gevolgen van een ongecontroleerde stort van chemisch afval en dat deze dus onaanvaardbaar is, ook al zet men een zgn. ondoordring bare kleiwal op. Ook als er thans nog sprake is van een zeer grote ver dunning. Zware metalen en zeker ook moeilijk afbreekbare gechloreerde koolwaterstoffen blijven nu eenmaal in het milieu achter en hopen zich daarin zelfs op. Sluiskreek van Oude Tonge Dit gebied is in 1979 zwaar onder handen genomen. Een beperkt gebiedje met hoge natuurwaarde konden we redden, meenden wij toen. Helaas is eind april ook dit stukje aan de verwoesting overgeleverd. Ondanks een voor- bereidingsbesluit tot bestemming van dit gebied als natuurterrein. Het gebied wordt thans door koeien beweid. Er is een vracht hooi op het ter- De Sluiskreek big Oude TongeFoto Johan Everaers.

Sterna | 1981 | | pagina 27