62 rein gestort en men is begonnen met het dichtstorten van één van de kreek jes in het gebied met een vracht grond (plus suikerbieten)Ook op de westkant van de Sluiskreek heeft men een kreekje afgedamd. Hier met ste nen die uit de bagger van de kreek zijn gekomen (zie foto) Alles moet in het werk gesteld worden om aan een verdere verloedering van dit terrein een einde te maken. Het gemeentebestuur van Oostflakkee zal hierin zeker handelend moeten op treden wil ze nog enigszins geloofwaardig overkomen in haar streven om dit gebied de bestemming natuurgebied te laten verkrijgen. We vrezen ook voor dit kleinschalige gebied het ergste. Natuurlijk is er weer wat geweest met een paar schurvelingen. Een bewo ner van een recreatiewoning vlakte er één af voor de aanleg van een ter ras, en bij een andere ontstond afkalving door onjuist gebruik. Gelukkig heeft de Provinciale Waterstaatsdienst uit Middelharnis bijsturend kun nen optreden om erger te voorkomen. Zoals gewoonlijk wil ik toch ook wat plezierige zaken noemen. Het werk zou anders wel erg frustrerend zijn. Zo hebben we een geslaagde knotwilgenactie gehad aan de Krammerdijk. De opkomst was goed, het weer gedeeltelijk goed. Alleen de verdeling van het hout zullen we de volgende keer beter gaan regelen. Ook de actie voor de oeverzwaluwen op het voormalig zanddepöt te Stellen dam is geslaagd. De opkomst was niet zo groot (17 mensen) maar het weer was dan ook bar. Overigens is het gebied nog niet beschermd. En als het aan G.S. van Zuid- Holland ligt zal het gebied ook een recreatieve functie krijgen. Dit ter wijl RWS zegt geen geld voor iets dergelijks te hebben en de gemeente Goedereede er geen behoefte aan zegt te hebben. Hopelijk kunnen we dit, in ontwikkeling zijnd, gebied tot reservaat verheffen. Allen die hebben geholpen bedankt en tot een volgende keer (zie stukje van Ferry Kuyk) Een belangrijk succes in de gemeente Oostflakkee is een aanpassing van de gebruikelijke KapverordeningHierin zijn populieren en wilgen min of meer vogelvrij verklaard, wat het kappen betreft. Door toedoen van de Vereniging, middels gebruik van het spreekrecht voor de Raadsvergadering, heeft de gemeenteraad beide boomsoorten in haar kapverordening als te beschermen opgenomen. Ons argument was enerzijds de overheersing van deze boomsoorten in de gemeente en op het eiland en anderzijds het feit dat een boom nooit alleen staat, maar altijd een levensgemeenschap in en onder zich herbergt. Hopelijk zal G.S. de verordening goedkeuren en gaan dan ook de andere gemeenten op het eiland mee in de regeling. Nog enige organisatorische zaken. Deze zomer zullen we weer deelnemen aan de Braderie van Middelharnis en mogelijk ook aan de Parijse dagen van Dirksland. Op de jaarvergadering van 7 mei zal Johan Dunk aftreden als bestuurslid. Een te respecteren beslissing, hoewel jammer voor het bestuur, gezien het vele werk dat hij verrichtte. Bedankt, Johan, voor dat werk, je steun en plezierige omgang. Gelukkig heb je toegezegd dat we toch nog

Sterna | 1981 | | pagina 28