wel zo af en toe een beroep kunnen blijven doen op je diensten. Arie van den Berg treedt ook af als gekozen bestuurslid, maar blijft wel adviserend lid voor natuurbeschermingszaken. Ook Arie bedankt voor dat deel van je inbreng. Tot slot moet nog vermeld worden dat Huib van Dam, voor een half jaar, het Fauna-coördinatorschap van Krijn Tanis zal overnemen. Krijn gaat de natuur en andere zaken in Canada bekijken. Mocht u contact met Huib op willen nemen, zijn adres is: W. de Jager straat 44, Stellendam, tel. 01879-2391. Jos Hendriks. K. Tanis Avifaunistische gegevens Goeree-Overflakkee 1979. Uitgave: Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree- Overflakkee In dit op keurige wig ze uitgegeven boekje doen Tanis en zijn medewerkers een uitvoerig verslag van hun waarnemingen in en inventarisaties van verscheidene terreinen in hun gebied, waarbij Goeree de nadruk krijgt. Haast de gegevens over diverse grotere en kleinere broedgebieden langs de kust geven zij een uitvoerige inventarisatie van de polder "Oude Oostdijk" bij Goederee. Daarnaast kon met medewerking van de Watermaat schappij Zuid West Hederland voor de eerste maal een overzicht van de broedvogels en doortrekkers van de Middel- en Oostduinen samengesteld worden, waaruit blijkt dat wij hier met een belangrijk vogelgebied te doen hebben. Het is dan ook te hopen, dat aan de gesignaleerde versto ringen paal en perk gesteld kan worden. In de lijst van broedvogels treffen we een heel bijzondere aan, namelijk de duinpieper. Deze soort, die zo nu en dan wel eens op de hoge zand gronden in het Oosten van het land aangetroffen wordt, is sedert onheug lijke tijden niet meer broedend in de duinen aan de kust gevonden. Laten wij hopen, dat er in de komende jaren nieuwe broedgevallen in de Middel duinen geconstateerd worden. Het zou een welkome aanwinst zijn. Onder de dwaalgasten wordt onder meer de audouinsmeeuw genoemd. Van deze waar neming zouden wij graag toch eens wat meer horen. Audouinsmeeuw is een zeldzame bewoner van rotskusten langs de noordkant van de Middellandse Zee en als ik mijn vogelboeken mag geloven, tot nu toe niet in onze con treien gezien. Haast de inventarisaties zijn er nog hoofdstukken gewijd aan trekwaar- nemingen en tellingen van stootvogels en weidevogels. Kortom het is een lezenswaardig boekje en het zou toe te juichen zijn als deze uitgave tot een jaarlijkse traditie werd. En mocht dat lukken, dan zou een kaartje 63

Sterna | 1981 | | pagina 29