64 met aanduiding van de besproken terreinen een welkome aanvulling zijn Voor lezers3 die ter plaatse minder goed de weg weten3 is de Bokkenpol- der en Markenje maar moeilijk te lokaliseren Voor belangstellenden is het boekje te verkrijgen door overschrijving van 113(voor leden van de uitgevende vereniging 73 50) op postre kening nr. 2940138 t.n.v. Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescher ming Goeree-Overflakkee te Oude Tonge onder vermelding van "Avifaunis- tische gegevens Goeree-Overflakkee 1979". Jac. V. H.J.M. Baptist en P.L. Meininger Broedvogels van het Oosterscheldegebied c.a. in 1978 Rijkswaterstaat, Deltadienst, Nota DDMI-79.07. De samenstellers geven in dit rapport een overzicht van de^broedvogels van buitendijkse gronden3 inlagen3 karrevelden3 kreken en opgespoten terreinen langs de Oosterschelde3 Krammer en Volkerak. Bij deze inventa risatie stond een tweeledig doel voor ogen. Ten eerste de tegenwoordige toestand vastleggen3 zodat ra voltooiing van de Deltawerken over de op getreden veranderingen in de vogelbevolking uitspraken gedaan kunnen worden. En ten tweede de betekenis van deze terreinen als broedgebied te bepalen3 teneinde een bijdrage in de beslissing over toekomstige inrich ting en beheer te kunnen leveren. Dat deze betekenis niet onbelangrijk is3 blijkt uit hun conclusie3 dat het Oosterscheldegebied voor 12 vogelsoorten van nationaal belang is3 hetgeen betekent3 dat meer dan 1 van de Nederlandse broedpopulatie hier voorkomt. Voor Strandplevier en Kluut mag men zelfs van internatio naal belang spreken3 omdat respectievelijk 6 en 4 van de noordwest- europese populaties hier broeden. Verder zijn bij het rapport twee bijlagen gevoegd. Hiervan geeft Bijlage I een uitvoerig overzicht van de resultaten van 121 terreinen3 terwijl Bijlage II een specificatie per vogelsoort geeft met verspreidingskaart jes van het Oosterscheldegebied. Jac. V. Het in de vorige Stema besproken Boekje "De kreken van Oostflakkee" is te bestellen door overmaking van 103op postrekening 2940138 t.n.v. de penningmeester van de Vereniging voor Natuur- en Landschaps bescherming Goeree-Overflakkee3 onder vermelding van "Krekennummer"

Sterna | 1981 | | pagina 30