ZEELAND/GANZENIAND De plannen in het kader van de Ruilverkaveling Flakkee geven voorzover het de Martina Corneliapolder betreft in zekere mate reden tot tevreden heid. Het fietspad is van de baan en uit het Stemmingsrapport blijkt dat de natuurwetenschappelijke waarde van deze polder wordt erkend. De weilanden zijn hierin aangegeven als geelomlijnd gebied, hetgeen wil zeg gen dat er geen ruilverkavelingswerken zullen worden uitgevoerd. Volledige tevredenheid is er (nog) niet: geelomlijnen biedt immers geen zekerheid voor de toekomst. De Vereniging voor Natuur- en Landschapsbe scherming Goeree-Overflakkee heeft erop aangedrongen de weilanden in de Martina Cornelia aan te wijzen als reservaatsgebied in het kader van de Relatienota. Binnen de RVK-plannen bestaat daartoe de mogelijkheid. Benut men die mogelijkheid, dan wordt een binnendijks voedsel- en rust gebied voor ganzen en weidevogels veiliggesteld en zal de Martina Corne liapolder als ganzenpleisterplaatsdoor middel van een gericht beheer, optimaal kunnen funktioneren Lit. L.F. Teixeira de Mattos De Waterkeringen, Waterschappen en Polders van Zuid-Holland Deel X, een en twee. De eilanden (vervolg) Gebroken Dijken Wetenschappelijk Genootschap Goeree-Overflakkee J. M. Boomsma, Middelharnis Onder dit en nog drie andere motto's heeft de stichting Zeeuws Coördina tieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubeschermingde Zeeuwse milieufederatie, aan een viertal Zeeuwse kunstenaars gevraagd hun visie te geven op de onderwerpen: Zeeland ganzenland, Zeeland rekreatieland, Zeeland stralend land en Zeeland waterland. Pieter-Paul van Laake, Leon Saanen, Sander Littel en Iris de Leeuw heb ben hun impressie op papier gezet en het Coördinatieorgaan heeft er af fiches van laten maken. Deze zullen op zoveel mogelijk plaatsen worden opgehangen, elk gedurende een kwartaal. De ontwerpen nopen tot nadenken en hopelijk leidt dat tot diskussies over de onderwerpen. Het Coördina tieorgaan hoopt op deze manier een heel klein steentje bij te dragen aan een milieubewuster gedrag. Om de kosten van de aktie (gratis verspreiding van de affiches) wat te verlichten, zijn van de ontwerpen tevens kalenders en extra affiches ge maakt, die te koop zijn. Op de verjaarskalender zijn begeleidende teksten opgenomen, die het na denken wat kunnen vergemakkelijken. De kalender en affiches zijn verkrijgbaar vij het Zeeuws Coördinatieor gaan, Van der Goeskade 65, 4461 BJ Goes en door overmaking van het ver schuldigde bedrag op gironummer 2982942 t.n.v. penningmeester ZCO te Ka- pelle. 'tf.A-.&WCWS

Sterna | 1981 | | pagina 13