8£ De afgelopen winter hebben een aantal leden van de Ver. voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee zich ingezet voor het behoud van een wilgensingel aan de Krammerweg (in de Krammerpolder ten zuiden van de Langstraat) door een deel van deze wilgen te knotten. Nu, in au gustus, is het wel duidelijk dat deze aktie geslaagd is. Bijna alle wil gen zijn goed uitgelopen. De foto's spreken voor zichzelf. Alle knotters kunnen dus tevreden zijn over hun werk. We kunnen vol vertrouwen de an dere wilgen ook gaan knotten. Of we daar de komende winter al aan toe komen is nog de vraag. In ieder geval moet er wel wat gedaan worden in deze wilgensingel. Een aantal geknotte wilgen staat namelijk wat teveel in de schaduw van nog hoog opgroeiende exemplaren en hebben daar duide lijk van te lijden. Daarom moet er de komende winter in ieder geval wat takhout en dood hout verwijderd worden om de knotwilgen wat meer licht te geven. Ook scheelt dat dan weer in de volgende knotakties. Ook het zanddepot bij Stellendam is voor het broedseizoen weer opgeknapt zodat de Oeverzwaluwen hier weer een geschikt broedterrein hebben. Het ziet er naar uit dat ook dit succes heeft gehad. Op 25 juli j.l. zijn de beheersaktiviteiten weer van start gegaan. Be gonnen is met het opsnoeien van populieren aan de Strijpse Dijk. Door vakanties was het aantal medewerkers nogal laag (5.'). Op 29 augustus hopen we hier verder te gaan met het opsnoeien van de populieren, waar bij we niet alleen de Strijpse Dijk willen afmaken, maar ook nog hopen toe te komen aan de Westdijk en de Schenkeldijk (ten noorden van Herkin- gen) Door allerlei oorzaken komt het helaas vaak voor dat onderhoud aan al lerlei landschapselementen niet op tijd gebeurt. Daardoor stapelt het werk zich op, gaat alleen maar meer tijd kosten en blijft daarom vaak

Sterna | 1981 | | pagina 16