m-. .Yi s US De milieuverslechtering is nog steeds aan de orde van de dag. Een ver dwenen boom hier, een gescheurde eeuwkant daar, nu eens aangevuld met een rest gif in de sloot, dan weer door een vuilniszak in de berm. Om niet al te zeer in "kleinigheden" te vervallen pak ik elke keer de uitspringende zaken eruit. Zaken ook waaraan we wat geprobeerd hebben te doen Zo b.v. mijn tweede bezoek aan een Arob-zitting in Den Haag. Het betrof hier de wijziging van een bestemmingsplan door gebruikmaking van de "ontsnappingsartikelen" 19 (WRO) en 50 (Woningwet)Het betrof de aan vraag van een bouwvergunning voor een strandpaviljoen met woning in net rekreatiegebied De Punt op een plaats waar dit grenst aan een natuur gebied Een Arob-zitting is een soort rechtzitting waarbij, in dit geval, Staten leden het voor en tegen van een bepaalde overheidsbeslissing toetsen aan de hand van een "verhoor" van de voor- en tegenstanders van zo'n be slissing In ons geval maakten we bezwaar tegen de plaatsing van de woning. Het leek ons al zeer de vraag of een permanent paviljoen daar ter plaatse wel zo gewend is, gezien het rustige karakter van de rekreatie. Daar dit strandgedeelte grenst aan een natuurgebied leek ons dit nog minder gewenst. En als daarbij nog eens een woning gebouwd zou gaan worden, zou dit helemaal teveel van het slechte zijn. Bovendien zou er sprake zijn van een precedent waardoor ook andere rekreatieobjekten met woning aan getrokken zouden kunnen worden. En wat als het paviljoen niet blijkt te draaien. Dan staat er wel een woning in dat gebied, hetgeen ons zeer ongewenst leek. De ontheffingsartikelen (19 en 50) zijn onzes inziens ter voorkoming van onrechtvaardigheden in het bestemmingsplan ingebouwd en kunnen niet zonder meer voor elke gewenste afwijking op een plan van stal ge haald worden. Na de hoorzitting kregen we het bericht dat de tijd waarbinnen een be slissing genomen dient te worden met 30 dagen was verlengd. Of dit gun stig is voor ons bezwaar weten we nog niet. Hopelijk is de vrijgenomen ochtend niet voor niets geweest. In het herfstnummer heb ik gemeld dat het wiel van Oude Tonge is gedempt. Helaas lijkt de gemeente Oostflakkee niet van zins hiertegen iets te ondernemen. Dit, terwijl het toch een aktiviteit was die indruiste tegen

Sterna | 1981 | | pagina 25