Na al dit negatieve nieuws ook nog enige positieve geluiden, zoals ge bruikelijk Ons bezwaarschrift tegen de aanleg van een kleiduivenschietbaan te Stel lendam is gegrond verklaard. Vooral de argumenten van gevaar voor bezoe kers van het aangrenzende terrein en de ophoping van lood in het milieu hebben de doorslag gegeven. Ook is het prettig te m.elden dat ons terreinbeheer regelmatig (elke laatste zaterdag van de maand) een redelijk tot goed verloop heeft. Op vallend is wel dat als er wat hout te verdelen verwacht wordt er meer mensen komen helpen, dan wanneer er "slechts" wat opschoonwerk te ver richten is. Maar goed, de reden van de medewerking is dan minder belang rijk; als het werk maar gedaan wordt. Ook al hopen we nog eens zo ver te komen dat we een vaste kern van helpers krijgen die de 15 te boven gaat. Over medewerking gesproken, deze is ook gevraagd aan de leden, die in hun dorp de funktie van kontaktpersoon willen vervullen. Na de bijzondere ledenvergadering, waarin Jan van Seters en Wout Visser als nieuwe bestuursleden gekozen en verwelkomd zijn (overigens ook van af deze plaats nogmaals succes gewenst aan de beide nieuwe bestuursle den) was er een bijeenkomst voor de kontaktpersonen Helaas waren niet alle kontaktpersonen aanwezig, zodat het betoog dat ik er gehouden heb toch nog eens voor hen op papier gezet gaat worden. In het kort komt het erop neer dat kontaktpersonen een belangrijke funktie (kunnen) hebben waar het om het doorspelen van informatie gaat. Dit kan informatie zijn aan het bestuur die de kontaktpersonen via ei gen waarneming of via anderen, b.v. leden, verkregen hebben. Als zulke infor wordt doorgespeeld aan het bestuur, dan kan deze bekijken wat er in een bepaalde situatie gedaan zal moeten worden. Mogelijk zal de kon taktpersoon om nog extra infor gevraagd worden. Mocht de probleemstel ling onduidelijk blijven, dan gaat het bestuur uiteraard zelf ter plaat se kijken. Om goed onderbouwde bezwaarschriften te maken is dit van we zenlijk belang. Dat kontaktpersonen ook nog info aan de leden brengen zal u duidelijk zijn bij het ontvangen van deze Sterna (voorzover u op Goeree-Overflakkee woont tenminste) Het is daarbij natuurlijk ook mogelijk dat er tussen de leden kontakten worden gelegd b.v. om gezamenlijk naar excursies te gaan of om gezamen lijk aan andere aktiviteiten van de vereniging mee te doen. Een volgen de keer hoop ik een volledige lijst te kunnen geven van alle kontakt personen. Mocht u zelf interesse hebben in zo'n funktie dan hoeft u maar even te bellen. Meer dan één kontaktpersoon per dorp is geen enkel bezwaar. Hoe meer ogen en oren er op het milieu gericht zijn, hoe beter het kan worden. En dan ben ik toch weer aan het eind gekomen van wat aanvankelijk een kort stukje leek te worden. Tot een volgende keer. Dan valt er in ieder geval weer het een en ander over de bestuurssamenstelling te vertellen, aangezien Johan Everaers gaat verhuizen naar Schouwen-Duiveland en dus bij de jaarvergadering volgend jaar aftredend is. Alvast veel sterkte bij het verhuizen Johan en Tien, en het beste in jullie nieuwe huis en woonomgeving

Sterna | 1981 | | pagina 27