WINTERPROGRAMMA VAN DE VOGELWERKGROEP GOEREE-OVERFLAKKEE Zoals gebruikelijk geeft de V.W.G. weer haar medewerking aan Staatsbos beheer (SBB) en het Rijksinstituut voor Natuurbeheer (RIN) voor het ver richten van diverse vogeltellingen. 1. Het SOVON-projekt (Stichting Ornithologisch Veldonderzoek Nederland). Hierbij worden elke maand van elke vogelsoort het grootste aantal ge noteerd. Het gehele eiland is hiertoe verdeeld in topografische blok-r ken van 5 bij 5 km. Na beëindiging van dit projekt wordt van deze gegevens een vogelatlas samengesteld. 2. Ganzentellingen Bij deze telling wordt geen gebruik gemaakt van de topografische blok indeling, maar wordt er geteld per gebied b.v. polders waarin zich rust- of fourageergebieden van ganzen bevinden. Deze gebieden worden eenmaal per maand geteld waarbij dan tevens het waterwild en de stootvogels geteld worden waardoor men dan voor verschillende tellin gen maar eenmaal op pad hoeft te gaan. De data van de gekombineerde ganzentellingen zijn: 21-22- nov. 1981, 19-20 dec. 1981, 16-17 jan. 1982, 20-21 febr. 1982, 20-21 maart 1982. 3. (Zee)vogeltellingen op de Brouwersdam. Deze telling wordt eenmaal per maand gedaan waarbij dan aan de zee zijde van de Brouwersdam alle op het strand, aan de voet van de dam en op open zee fouragerende of zwemmende vogels worden geteld. Enkele soorten die hierbij regelmatig waargenomen worden zijn: Steen loper, Paarse strandloper, Kuifduiker, Geoorde fuut, Roodkeelduiker Ijseend, enz. Degenen die aan een of meerdere van bovengenoemde projekten medewerking willen verlenen of een telling mee willen lopen met de vogelwerkgroep zijn van harte welkom en kunnen voor nadere inlichtingen 01879 - 2391 bellen Ook bijzondere waarnemingen zijn nog steeds van harte welkom, deze kun nen worden doorgebeld of opgestuurd met datum, plaats en eventuele bij zonderheden aan H. van Dam, W. de Jagerstraat 44, 3251 BG Stellendam. (Tijdelijk waarnemer voor Krijn Tanis.) ster"a

Sterna | 1981 | | pagina 35