10 Na puzzelen in de oude lijst met veel oude namen3 die nu niet meer gebruikt worden3 bleek dat er maar liefst 98 soorten verdwenen zijn (de afgelopen 86 jaar) d.w.z. er zijn momenteel geen bekende groei plaatsen in Zeeland3 maar dat sluit niet uit dat ze niet meer in Zeeland staan. Zo zijn ook in 1981 weer enkele soorten "teruggevonden" die vanouds wel bekend wccren3 maar nu na lange tijd weer gevonden zijn. Dit komt omdat in onze kleine provincie nog niet alle uithoeken goed bekeken zijn en omdat natuurterreinen3 indien ze goed beheerd worden3 opnieuw geschikte mi lieus kunnen vormen voor "verdwenen" soorten. Om het vergelijken van de gegevens overzichtelijker te maken zijn de plantensoorten ingedeeld in oecolo- gische groepen3 bijvoorbeeld de groep van akkeron- kruiden3 de schorplanten3 de water- en oeverplanten3 enz. Degenen die geïnteresseerd zijn in die indeling ende achteruitgang per oecologische groep3 worden verwezen naar het artikel in de 'Composiet' en naar de PlantenlijstHieronder volgt een lijst van de tussen 1895 en 1981 van Schouwen-Duiveland verdwenen soorten. Agrostemma githago Bassia hirsuta Bromus secalinus Carex flava Carex remota Carduus tenuiflorus Centaurea cyanus Chenopodium vulvaria Crepis tectorum Cusuta epithymum Echinodorus ranunculoides' Fritillaria meleagris Melampyrus arvense Menyanthes trifoliata Nasturtium officinale Pimpinella major Schoenus nigricans Thymus serpyllum Veronica scutellata Bolderik Ruig zoutkruid Dreps Gele zegge IJle zegge Tengere distel Korenbloem Stinkende ganzevoet Akkerstreepzaad Duivelsnaaigaren Kleine waterweegbree Kievitsbloem Wilde weit Waterdrieblad Echte waterkers Grote bevernel Knopbies Wilde thijm Schild ereprijs In totaal zijn er 19 soorten van Schouwen-Ouiveland verdwenen en zijn er een aantal vroeger algemene soorten zeldzaam geworden. Het blijkt dat de groot-

Sterna | 1982 | | pagina 12