tegemoet gekomen aan de wensen van de andere milieu organisaties. Het gaat bij een bezwaarschrift of een beroep (bijv. bij G.S. of de Kroon) nooit om winnen of verliezen maar alleen of de aangevoerde argu menten naar behoren zijn afgewogen. Dit is naar onze mening voldoende geschied en onze inspanningen en die van vele anderen zijn niet tevergeefs geweest. Kursus Natuurgïdsen De Natuurgidsenkursus is met ongeveer 35 kursisten begonnen. Wig hopen dat zij na een prettige studie nog vete natuurwandelingen zullen bege leiden. Het korps natuurgidsen in onze vereniging heeft dringend versterking nodig. Mogelijk zullen we in de toekomst nog uitbreiding kunnen geven aan de al bestaande rondwandelingen. We denken dan in de eerste plaats aan strandwandelingen. Fietsroutes Wij hebben medewerking toegezegd aan de uitgave met fietsroutes op Schouwen-Duiveland, door de E.N.F.B. Eerste Nederlandse Fietsers Bond). Er bestaan al dergelijke boekjes over verschillende delen van onze pro vincie of zijn in voorbereiding. Voor de verschillende onderdelen zijn de schrijvers en bewerkers al gevonden. Deze uitgave zal er zeker toe bijdragen ons eiland op een milieu-vriendelijke wijze beter te leren kennen. Werkgroepen Het bestuur heeft de laatste maanden intensief overlegd met de verschil lende werkgroepen. Uit het kontakt met de Planten-werkgroep kwam niet alleen de floristi- sche rijkdom van de Schouwse binnendijken naar voren, maar tevens de verruiging en dreigende verruiging van vele waardevolle dijken. Maatre gelen om deze dijken voor verdere achteruitgang te behoeden zijn drin gend noodzakelijk. In de komende maanden zullen wij trachten hiervoor oplossingen te zoeken. De inventarisaties van de Vogelwerkgroepvorig jaar uitgevoerd in de Kop van Schouwendragen veel bij om een inzicht te krijgen in het ver loop van de broedpopulaties ter plaatse. Uit het verleden zijn maar weinig inventarisaties bekend. Deze kunnen nu vergeleken worden met de huidige waarnemingen. Jeugdvogelwacht 7^ Leiders en leden van de Jeugdvogelwacht vormen een enthousiaste groep die prima funktioneertToch is er nog een belangrijk probleem dat op gelost zal moeten worden. De wat oudere jeugdvogelwachters kunnen moei lijk opgevangen worden. Bij de instelling van de Jeugdvogelwacht heeft men zeer bewust konkur- rentie met de N.J.N. (Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie) willen voorko men. Men heeft zich toen alleen gericht op de groep jongeren die te jong waren voor de N.J.N, en die dan later over zouden kunnen gaan naar

Sterna | 1982 | | pagina 26