Ook in de groep van koördinatoren is er het een en ander veranderd. We hebben een nieuwe koördinator voor de flora. Of beter een duo, nlLien de Wit en Clarie Tanisdie deze funktie van Jan Langedoen gaan over nemen. Jan Langendoen gaat zijn aandacht dit jaar geheel op de Preek- hilpolder richten. Tot zover bedankt Jan. Verder is de koördinatorfunktie voor de fauna gesplitst in die voor avifauna en overige dieren. Onder overige verstaan we op dit moment zoogdieren, reptielen, amfibieën. Hiervoor wil Bert Bannink zich gaan inzetten. Aangezien we graag ook voor elke koördinator een plaatsver vanger hebben, zouden we het prettig vinden als er zich naast Bert nog iemand wil aanmelden om hem bij dit werk te helpen. Dan blijft er nog een groep insekten over. Vermoedelijk zal deze dan tot een deelgebied bvvlinders of kevers, beperkt worden. Tot zover de gebeurtenissen over het laatste kwartaal van 1981. In deze Sterna vindt u ook nog wat informatie over de verdere organisa tie van de vereniging. Jos Hendriks. DE ORGANISATIE VAN DE VERENIGING OP GOEREE-OVERFLAKKEE Aangezien er in onze bestuurlijke stukjes regelmatig gesproken wordt over kontaktpersonen en koördinatoren leek het mij zinvol om hierover in het kort nog wat te zeggen. Zowel kontaktpersonen als koördinatoren zijn geen bestuursleden, al wonen de koördinatoren doorgaans wel de bestuursvergaderingen bij De kontaktpersonen staan wat verder af van het bestuurlijk gebeuren. Zij zullen doorgaans alleen op verzoek deze vergaderingen bijwonen. In het winternummer van 1981 heb ik reeds een uiteenzetting gegeven van het geen van kontaktpersonen verwacht zou mogen worden. Met name de plaats gebonden informatie hopen we, als bestuur, van deze personen te ontvan gen Op enkele namen na is de lijst van kontaktpersonen kompleet. Voor de nog openstaande plaatsen hopen we dat we nog mensen bereid vinden deze op te vullen. Koördinatoren zijn leden die op een speciaal terrein voldoende kennis en/of ervaring hebben om werkzaamheden op dat terrein te kunnen organi seren en stimuleren. Als we het milieu in landschappelijke en natuurwetenschappelijke aspek- ten verdelen, dan hebben we op het landschappelijk terrein een koördi nator aktief-terreinbeheerOp het natuurwetenschappelijk gebied hebben we koördinatoren voor flora (planten)avifauna (vogels)zoogdieren en reptielen/amfibieën. We hopen nog een koördinator te kunnen "strikken" op het gebied van insekten. Het is tevens de bedoeling voor elke koördinator een plaatsvervanger aan te stellen. Wat zijn werkzaamheden van de koördinatoren? Op de eerste plaats trachten ze voor hun werkgebied de landschaps- en natuurwaarden op Goeree-Overflakkee te inventariseren. Soms gebeurt dit in een landelijk kader (bv. SOVON-vogelwaarnemingen)maar de verkregen gegevens hebben altijd ook een regionale waarde, en worden als zodanig opgeslagen

Sterna | 1982 | | pagina 29