rpwitiMxK gctefWs In mei zal het provinciaal bestuur het Beleidsplan voor de Oosterschelde vaststellen. Hieraan voorafgaand heeft men in de inspraak kunnen reage ren op de beleidslijnen die de Stuurgroep Oosterschelde voor deze straks halfopen zeearm heeft uitgestippeld. Tot 1990 (of nog iets lan ger nu de afsluitbare dam later klaar is) wordt onder andere een terug houdend beleid voorgesteld voor projekten die tot doel hebben de Ooster schelde in te richten voor de rekreatie. Eerst moet maar eens onder zocht worden wat de natuur in het gebied kan hebben en bovendien wil men de mogelijkheid openhouden om te kunnen inspelen op de nieuwe situ atie die ontstaat in 1986 na het gereedkomen van de Stormvloedkering, Oester- en Philipsdam. Voor de Oosterscheldekust behorend tot het grondgebied van de gemeente Westerschouwen (van Westenschouwen tot en met de Flaauwers- en Weevers inlaag) worden dan ook geen (nieuwe) jachthavens voorzien bij Burghsluis en in het Gat van Schelphoek, ook geen verblijfsrekreatie toegestaan en slechts rekening gehouden met één trailerhelling en een beperkte ont sluiting van het Gat van Schelphoek als dagrekreatieterrein (zoals ook nu al het geval is). De gemeentelijke plannen zijn héél anders. De nota "Wenselijke ontwikkelingen langs de Oosterscheldekust" bevat de visie van de gemeenteraad van Westerschouwen, waarbij voor Schelphoek wordt gedacht aan een jachthaven met vaste lig- en passantenplaatsen in het westelijk deel, zomerhuizen op het werk- en opslagterrein van de haven en dagrekreatie (plankzeilen1voor inwoners en rekreanten uit de West hoek in het oostelijk deel. Het is plezierig om te kunnen vaststellen, dat de Stuurgroep Ooster schelde heel wat voorzichtiger met de natuur van de Oosterschelde om springt dan de gemeentelijke overheid van plan is. In Westerschouwen denken ze daarentegen nog steeds aan het verder invullen van het rekrea- tieplaatje en de inkomsten die daar aan kleven. Dat er ook negatieve effekten voor natuur en landschap aan vastzitten heeft blijkbaar bij de opstellers van het plan een minder grote rol gespeeld. Men voorziet ten minste niet, dat voor de natuur problemen ontstaan, zoals méér betre ding en verstoring van de op korte afstand gelegen Roggenplaat en de aangrenzende Flaauwers- en Weeversinlaag. Over Schelphoek zelf zullen we het als het zover komt maar niet meer hebben. De weg over de pijlerdam, kompleet met strandrekreatie en attraktiepunt op het damvak Geul, zal straks nog meer verkeer naar de Kop van Schou wen aantrekken. In de nu al volle Westhoek zal het nog drukker worden met rekreanten. Naast deze nieuwe aktiviteiten voor de rekreatie zou ook nog eens Schelphoek moeten worden weggegeyen en een waardevermindering van Roggenplaat en Flaauwers- en Weeversinlaag moeten worden toegestaan. Dat lijkt niet erg op een terughoudend beleid ten aanzien van de rekrea- tieve ontwikkelingen! Op het verlanglijstje van de gemeente voor de Oosterschelde zou dan ook Schelphoek beter kunnen worden geschrapt. Redaktie

Sterna | 1982 | | pagina 5