<52 midden wel open plekken. De oude vogels kregen moeilijkheden met het op vliegen en landen. Vooral het landen met vis gaf de nodige problemen, omdat Kokmeeuwen bij dit moeizame invallen extra gelegenheid kregen om de vis te kapen. Toch bleek dit voor de jongen geen nadelige gevolgen te hebben. De hoge begroeiing bleek achteraf een goede bescherming voor de jonge vogels die daardoor vrij lang in de kolonie bleven. Begin juli was het weer zover dat grote groepen zich met hun jongen over de plaat begonnen te verspreiden en langzaam wegtrokken. Dwergstern In het begin van het seizoen verliep alles zoals in andere jaren. Het aantal gevonden nesten lag op 7 juni zelfs iets hoger, zodat we goede verwachtingen hadden voor het verdere seizoensverloop. Maar na deze datum is alles een beetje vreemd verlopen. Bij volgende tellingen werden zo goed als geen jongen gezien. Nu is dit op zich niet zo uitzonderlijk, want ook in andere jaren vindt je er weinig omdat ze vlug wegkruipen onder de begroeiing en zo'n goede schutkleur hebben. Dit jaar bleven echter ook de alarme rende oude vogels achterwege en die moeten er natuurlijk wel zijn. Vooral op de 2e Sternbank moet het goed misgegaan zijn, daar vlogen bij latere tellingen maar enkele vogels rond, meestal net zoveel als er nesten lagen. Omtrent de oorzaak tasten we nog in het duis ter, mogelijke oorzaken predatie door Torenvalk (is waargenomen), Kokmeeuw of Scholekster (niet waar genomen) Eén ding is duidelijk, volgend jaar zal hier uitgebreid aandacht aan worden besteed. De late legsels (mogelijk voor een gedeelte afkomstig van overnieuw begonnen vogels) kwamen vooral op Noord terecht. Van deze latere leg sels was het resultaat aanmerkelijk positiever Gelukkig bereikten ons weer goede berichten van de Wester- en Oos- terschelde waar dit jaar zo'n 120 paar hebben gebroed. Visdief Vestigingsverloop 2e Sternbank (alleen nestvondsten) 4/6 - 490, 12/6 - 527, 19/6 - 553, 30/6 - 587, 3/7 - 647, 12/7 - 700. Dit jaar viel een kleine toename te bespeuren, ook nu weer op de 2e Sternbank wat een gemengde kolonie is geworden van Visdief en Kokmeeuw 24/5 31/5 7/6 14/6 20/6 30/6 5/7 12/7 17/7

Sterna | 1982 | | pagina 16