Nieuw voor de Hompelvoet is de komst van enkele soorten varens. Ze wer den uitsluitend op met Helm beplante Stuifdijkjes gevonden, waarvan de Helm niet al te florerend was. Blijkbaar biedt afstervend plantenmate- riaal een goede voedingsbodem. Nieuw gevonden soorten 270 Mannetjesvaren - Dryopteris filix-mas 271 Smalle Stekelvaren - Dryopteris carthusiana 272 Gewone Eikvaren - Polypodium vulgare 273 Waternavel - Hydrocotyle vulgaris 274 Schapegras - Festuca ovina ssp. ovina 275 Kale Jonker - Cirsium palustris 276 Kleine Bevernel - Pimpinella saxifraga var. Jakobskruiskruid zonder straalbloemen- Senecio jacobaea var. nudus var. Rietorchis (gevlekte rietorchis) - Orchis praetermissa var. junialis Allemaal best wel leuke plantjes, die bijdragen tot een verdere ontwik keling van gevarieerde plantengemeenschappen. Het totaal gevonden hogere plantesoorten op de Hompelvoet is daarmee ge komen op 276. Een niet gering aantal. Het is deze keer een heel ander verhaal geworden, maar we hopen dat het toch een beetje leesbaar is gebleven. In elk geval is het in vele opzichten weer een prima seizoen geweest, waarin heel wat jonge vogels -vooral veel Grote Sterns- de Hompelvoet hebben verlaten. Volgens jaar moeten we speciaal de Dwergsterns eens goed in de gaten houden vanwege de mysterieuze verdwijning van eieren en jongen. Dit zal wel schuilhuttenwerk worden. Blij waren we met de hulp van André de Jonge bij de tellingen van Grote Sterns; met de telescoopkijker van het S.B.B., die ons goede diensten bewees bij de bewaking; evenzo met het gebruik van een bootje met bui tenboordmotor en tenslotte nog de schippers van de Bruinvis en de Sunon- meridie ons naar en van de plaat brachten, bedankt. Besluit khzè de,khakj&i P'red iïc/vznk

Sterna | 1982 | | pagina 25