AKTff 70 De afgelopen maanden hebben we ons met de volgende zaken bezig gehouden. De Gemeente Oostflakkee antwoordt. In het vorige nummer maakten we melding van het lange uitblijven van een antwoord van B W Oostflakkee, op een aantal vragen die wij gesteld hadden over bestemmingsplan-overtredingen. Het antwoord, dat tenslotte toch gekomen is, biedt helaas voor de gerezen problemen geen oplossing. Het College heeft slechts de betrokken eigenaars of gebruikers in kennis gesteld van het feit dat deze iets aan het doen waren wat niet mocht. Een verzoek om herstel, waar het ons uiteraard om te doen was, is niet gedaan. In overleg met de Stichting zullen we trachten via PPD en GS van Zuid-Holland een voor de natuur positieve wending aan deze langduri ge zaken te geven. De Bommelse gorzen bedreigd? Voor de kom Den Bommel lag een herziening van het bestemmingsplan ter inzage. Voor ons was vooral van belang dat de bestemming rekreatie aan de oostkant van de haven met 25 x 150 m uitgebreid dreigt te worden. Dit betekent dat het beschermde gors ter plaatse die grond zou moeten afstaan aan het watersport-gebeuren. Tevens heeft Rijkswaterstaat een claim ge legd op een aanzienlijk groter deel van datzelfde gors, grenzend aan het rekreatieve deel, voor de bestemming Waterstaatsdoeleinden. Dit in ver band met de berging van water bij zeer hoge waterstanden op het Haring vliet. In het voorstel blijft deze bestemming niet natuurwetenschappe lijk gehandhaafd. Op grond van erkende waarden hebben wij gemeend tegen deze verandering bezwaar te moeten aantekenen. Wij achten zowel de claim van de watersport als die van R.W.S. onvoldoende zwaarwegend om van het beschermde gors,terrein af te laten nemen ten behoeve van die andere be stemmingen. Schurvelingen-gebied Ik moet helaas weer melding maken van een aangetaste schurveling, n.l. van de höógte aan de Kelderweg. Het schijnt de eigenaren van deze hóóg- ten niet duidelijk te zijn dat het hier gaat om een uniek stukje kui tuur- natuurlandschap dat "bescherming" geniet. Vandaar dat we het Col lege van B W van Goedereede gevraagd hebben om in een mededelingenblad of de eilandelijke pers eens aandacht te besteden aan dit probleem en te vermelden dat dit landschapstype beschermd is en dat het dus als straf baar gezien mag worden als in dit landschap ernstige wijzigingen worden aangebracht. B W hebben ons laten weten aan ons verzoek te willen voldoen, waarvoor dank Strandpaviljoen De Punt. De aanvraag tot het bouwen van een strandpaviljoen met woonhuis op De Punt te Ouddorp loopt nog steeds. Evenzo het bezwaar er tegen. Omdat we

Sterna | 1982 | | pagina 34