pen van het schurvelingengebiedDit laatste zal gebeuren door een aan tal werkloze jongeren. Flora-inventarisatie Onze flora-coördinatoren Lien de Wit en Clarie Tanis zijn bezig met het inventariseren van de flora in een gebied dat gelegen is tussen Goede reede-Havenhoofd en de visafslag. Uiteraard kunnen zij dat niet alleen, zodat hulp gevraagd wordt. Personen die enige kennis van planten hebben kunnen al veel bijdragen tot dit projekt. Graag aanmeldingen bij Lien of Clarie. Tot slot. Op 22 april j.l. is de 4e algemene ledenvergadering gehouden. Deze werd voorafgegaan door een boeiende lezing met dia's over de Binnenduinen van Schouwen, Goeree en Voorne door Frans Beekman, een lezing die een goede indruk gaf van de ontwikkeling tot het huidige landschap. Na de lezing volgde de jaarvergadering. Ruim een half uur duurde zij de ze keer. Naast de verantwoording van sekretaris en penningmeester was er nog een bestuursverkiezing. Pim Baldé en Jos Hendriks waren aftredend en herkiesbaar. Beiden werden herkozen. De laatste uiteraard tevens in de funktie van voorzitter. Door het vertrek van Johan Everaers is er echter nog een vakature van vice-voorzitterAangezien de voorzitter zich volgend jaar uit het bestuur wenst terug te trekken, wordt er naar iemand gezocht die in de loop van dit bestuursjaar de funktie van vice- voorzitter (of in ieder geval bestuurslid) wil vervullen met de bedoe ling volgend jaar ondergetekende op te volgen. Uiteraard zijn er al men sen benaderd maar niemand heeft zich nog bereid getoond. Toch is het be langrijk tijdig iemand te vinden zodat inwerken mogelijk is. Wie meldt zich? VRIJWILLIGERS GEVRAAGD. Amfibiën en Reptielen op Goeree-Overflakkee Het Rijksinstituut voor Natuurbeheer (RIN) te Srnhem heeft het plan op gevat een inventarisatie te maken van de amfibiën en reptielen in Neder land. Aangezien deze dieren erg gevoelig zijn voor milieu-(water)vervui ling en verstoring, kunnen we door deze inventarisatie een redelijke in druk krijgen hoe het met het milieu (water) in Nederland gesteld is. De Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee heeft de taak op zich genomen, de inventarisatie op ons eiland op te zetten en te begeleiden. Mensen die hier, op vrijwillige basis, aan mee zouden willen werken worden verzocht kontakt op te nemen met Bert Ban- nink, Burgemeester Mijslaan 3, 3241 XA Middelharnistel. 01870-5482. Naar te verwachten valt, zullen wel niet veel mensen ervaring hebben met het opsporen en determineren van deze dieren. Vandaar dat de toekomstige inventariseerderssamen met de begeleider, zich tijdens enkele exkur-

Sterna | 1982 | | pagina 36