K3KOTTIE57; Een voor de vogels laat voorjaar, dat is de juiste omschrijving van maart/april 1982. Een straffe noordenwind heeft ervoor gezorgd dat de typische lenteboden zich veel later aandienden dan bijvoorbeeld voorjaar 1981. Konden we voorjaar 1981 de eerste boerenzwaluwen eind maart/begin april noteren, nu kwamen veel 'eerste meldingen' pas half april. De koekoek, nog steeds onze enige broedparasietwas verleden jaar al op 1 en 3 april te horen, nu zelfs bijna drie weken later. Ditmaal heb ik nogal wat waarnemingen ontvangen van stootvogels. Met name worden er meer Kiekendieven waargenomen in het winterseizoen. Het is overigens zo dat niet alle waarnemingen geplaatst kunnen worden, wat echter niet wil zeggen dat de betreffende waarneming geen waarde heeft Integendeel, alle ingekomen waarnemingen komen in een verzamelband in de bibliotheek en zijn dus voor ieder toegankelijk(bvvoor onderzoek). Wat betreft het komende broedseizoenhet is jammer nu al te konstateren dat het bestaande broedterrein van de Visdief op een werkeiland in de Oosterscheldemonding (Sluyter T.C.J. Sterna 1981-3) waardeloos is gewor den door - overigens noodzakelijke- werkzaamheden. Het broedterrein van de dwergsterns op hetzelfde werkeiland, zal dit seizoen gespaard blij ven Uitvoerders van Dosbouw hebben dit mondeling toegezegd en proberen zelfs een wakend oog te houden op eventuele verstoringen. Het is te hopen dat we in de komende tijd even zuinig blijven op de in lagen, maar ook daar heb ik al vroeg in dit broedseizoen bedenkingen o- ver Want mocht u in de buurt zijn van de Westenschouwense Inlagen, dan valt waar te nemen dat er op diverse plaatsen in de inlagen met behulp van tientallen strobalen sloten worden gedempt. Anderzijds zullen er weer voldoende verstoringen volgen door o.a. zee kraalsnijders Roodkeelduiker 22-01-82 1 ex Roodhalsfuut 15-02-82 1 ex Stormvogeltje 29-03-82 1 ex Jan van Gent ?-01-82 1 ex Roerdomp 18-01-82 1 ex Lepelaar to O CD CD H1 29 ex 19-04-82 1 ex Zomertaling 17-04-82 1 ex Brilduiker 08-02-82 lOOex Grote Zeeëend 31-01-82 6 ex Rotgans mrtapr 82 kerngezond in tuin Haamstede, Boeke/Sluijter Schelphoek, C.G. v. Leeuwen Brouwersdam, A. v.d. Vijver met plastic in bek, De Punt, W. de Vos dood Ouwerkerk en 1 ex. levend te Ouwerkerk, W. de Vos Dijkwater, R. v.h. Hof J. v. Renesseweg, K. Leeftink/A. v.d. Vijver (man) Zonnemaire, J.W. Vergeer Dijkwater, H. Harmsen OosterscheldemondingVogelwerkgroep diverse waarnemingen van de witbuik-vorm in de Flaauwersinlagen

Sterna | 1982 | | pagina 41