In Zuid-Holland is men dit jaar gestart met weidevogelbescherming zoals deze reeds sinds jaar en dag in Friesland plaatsvindt. De term weidevogels is in feite niet geheel juist. Het gaat hier om vo gels die (in Nederland tenminste) voor een groot deel op grasland (dus op weide- en hooiland) broeden. Maar ook, hoewel in geringere dichtheden, broeden deze "weidevogels" wel elders, bijv. op akkers of in de duinen. Doordat de meeste grond als bouwland in gebruik is, vormt Flakkee geen weidevogelgebied bij uitstek. Maar misschien is weidevogelbescherming juist daarom hier op zijn plaats. Schaarse zaken verdienen nu eenmaal wat meer aandacht omdat ze meestal kwetsbaar zijn. Weidevogelbescherming speelt zich af op boerengrond. Medewerking van de boer is dus een eerste vereiste voor weidevogelbescherming. Hecht een boer waarde aan de aanwezigheid van "zijn" weidevogels, dan zal hij uit eigener beweging deze vogels reeds zoveel mogelijk ontzien. In Friesland wordt daarbij hulp geboden door plaatselijke vogelwachten die, waar nodig, helpen bij het opzoeken van de nesten en het plaatsen en/of verwijderen van (tijdelijke) nestbeschermers. Ook op Flakkee moet dit systeem kunnen werken. Daarvoor zijn nodig: 1. boeren die "hun" weidevogels willen behouden; 2. vogelaars die willen helpen bij het opzoeken van de nesten en het be schermen ervan. Onze vereniging kan en wil zich hiervoor inzetten. Om dit echter het komende voorjaar vlot te laten verlopen, moet de vereniging tijdig we ten waar eventueel hulp geboden zou moeten worden en welke leden zich hiervoor willen inzetten. Heeft u belangstelling -als boer of als vogelbeschermer- neem dan kon- takt op met C. van 't Zelfde of één van de andere koördinatoren (vogel werkgroep of terreinbeheer); adressen op achterflap Sterna. Folders met meer informatie zijn eveneens bij C. van 't Zelfde verkrijgbaar.

Sterna | 1982 | | pagina 24